Mosógép bekötése, mosogatógép beszerelése, beüzemelése
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Vízszerelés árak 2024. (Klikkeljen ide!)
Teljes tevékenységi terület térképen: (Kattintson ide) *
Farkas Péter hívható 7-19 ó között
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető. Amennyiben nem ér el kérem, küldjön emailt.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen *
(Klikkeljen ide)
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén (4-es, 6-os villamos pesti oldalán), valamint a Széll Kálmán tér, Móricz Zsigmond körtér, Szent István körút XIII. kerületi oldalának közvetlen vonzáskörzetében (értsd: Szent István körúttól a Dráva utcáig) és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Miben kérheti segítségemet?
- mosógép bekötés
- mosógép beszerelés
- m.gép beüzemelés
- mosógép csere
- mosogatógép bekötés
- mosogatógép beszerelés
- mosogató beüzemelés
- mosogatógép csere
- vízvételezési lehetőség kiépítése
Hogyan történik a mosógép bekötése?
A mosógép bekötése nincs szakszervizhez kötve, ill. nem szükséges hozzá vízszerelő, ha elég ügyesek vagyunk, de a mosógép bekötés sok esetben nem csak egyszerűen néhány dolog összekötéséről szól, hanem:
- gondoskodni kell a szennyvízelvezetésről és vízvételezéséről is, valamint
- az elektromos hálózat milyenségéről is meg kell győződni.
A gépekhez adnak töltőcsövet, ami általában nem elég hosszú, ill. egy öblítő csövet, melynek rögzítési pontja a készüléken belül található.
Munkafázisok:
1.) Rögzítő csavarok kiszerelése (csak mosógép esetén)
A legfontosabb dolog az új mosógép bekötését, beszerelését, beüzemelését megelőzően, hogy a szállító rögzítő csavarokat kivegyük a gépből, ami akadályozza a készülék elvárható működését, csak ezek után kössük a csőhálózatra a gépet. A rögzítő csavarokat a készülék hátulján találja meg, mely általában 10-es villáskulccsal szerelhető ki, ill. ezekből 3, vagy 4 db található. Ezeket a csavarokat rögzítő, vagy szállító-csavaroknak nevezik. (A mosogatógépeken ilyen jellegű csavarokkal nem találkozhatunk.) Miután kivettük a szállító csavarokat a csavarok helyét a kapott műanyag véglezáró dugókkal fedjük le.
A kicsomagolás után tegyük a helyére a mosógépet, majd a beállító lábak segítségével állítsuk vízszintesbe a készüléket úgy, hogy ne inogjon. Ezt sok esetben beállító csavarokkal tehetjük meg, mely a készülékek alján található meg. Mosógép bekötés, mosogatógép beszerelés.
2.) Töltőcső csatlakoztatása (vízvételezés)
A falon vagy a mosdó alatt található a vízkiállás, mely általában ¾ collos. Innen kapja a mosógép majd a tiszta vizet. Erre a szelepre csatlakoztassuk a töltőcsövet, majd nyissuk meg a csapokat és végezzünk tömörségi vizsgálatot, vagyis ellenőrizzük le, hogy csepeg-e a víz a csatlakozási pontokon. (A jelenleg kapható készülékek hidegvizes rendszerrel működnek, vagyis a fűtőszálak melegítik fel a vizet a beállított értékre.)
Az igényesebb mosógépeken van Aquastop töltőcső. Az Aquastop lényege, hogy közvetlenül a csatlakozásnál zárja el a vizet akkor, ha esetleg a töltőcsövünk elszakadna, így annak szakadása esetén nem árasztja el a víz a lakást.
3.) Vízelvezetőcső (kifolyócső) csatlakoztatása
A leeresztő tömlőt is csatlakoztatnunk kell a mosógép-, vagy a mosdószifonhoz. Ennek célja, hogy a mosógépből a piszkos víz el tudjon folyni a megfelelő helyre. A kiállásra csatlakoztatott lefolyócsövet egy bilinccsel is érdemes rögzíteni, megerősíteni.
Ha nincs vízleeresztő, akkor a fürdőkádba vagy a mosódóba kell engednünk a piszkos vizet, a kifolyó csövet pedig a kapott akasztó segítségével rögzíthetjük a fürdőkádra, ami nem egy életbiztosítás. Ez számtalan helyen okoz áztatást, melynek az alsó szomszéd biztosan nem fog örülni.
4.) Elektromos hálózatra való csatlakoztatás
Nézzük meg, hogy valóban rendelkezésre áll-e a megfelelő feszültség a hálózatban mérőműszer segítségével. (Vélhetően 225-232 Volt körüli értéket fogunk mérni.)
Ellenőrizzük le, hogy a konnektorunk földelt-e, avagy sem. Ha nem, akkor kerítsünk egy villanyszerelőt. A földelés leellenőrzése viszonylag egyszerű, megfelelő tapasztalat esetén a konnektor jellege már árulkodó. Ha nem rendelkezünk megfelelő rutinnal, kapcsoljuk le a villanyórát, vagy a kismegszakítókat, szedjük ki a konnektort. Ha 3 vezetéket találunk az aljzatban, akkor van esély arra, hogy a hálózat földelt, ill. az is árulkodó lehet, hogyha találunk egy sárga-zöld vezetéket, ami be is van kötve. Szereljük vissza a konnektort. (Mosógép bekötése, mosogatógép beszerelése, beüzemelése)
Dugjuk be az elektromos csatlakozót a 230V-os földelt konnektorba.
Mire figyeljünk oda a mosogatógép megvásárlása előtt?
- mérjük le mennyi helyünk van a konyhaszekrényben, vagy mellett (vagyis befér-e a gép a tervezett helyre)
- döntsük el a helyi adottságok ismeretében, hogy a konyhai munkalap alá becsúsztatható gépet akarunk-e venni, vagy amelyik pl: a konyha szekrény mellé (közé) szerelhető be
- mérjük le, hogy mekkora távolságra lesz a mosogatógép vagy a konyhai mosogatótól, vagy a vízvételezési és szennyvízelvezetési lehetőségektől
- ne felejtsük el, ha korábbi szennyvízelvezető csövünk alul lett méretezve (tehát nem PVC 50-es, vagy 63 mm-es), vagy rosszul lett kivitelezve, gyakrabban számoljunk dugulással. (Az IKEA-as harmonika jellegű szifonok kifejezetten a dugulások melegágya.)
Ajánlott link: https://www.google.hu/search?