Konvektor szerelés, tisztítás, karbantartás, csere. Konvektor javítás. – Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Gázszerelés árak 2024-25. (Klikkeljen ide)
Farkas Péter vállalkozó telefonon általában 7-19 ó között (hívható)
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető. Amennyiben telefonon nem ér, kérem írjon emailt.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen: (Kattintson ide!) *
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén (4-es, 6-os villamos pesti oldalán), valamint a Széll Kálmán tér, Móricz Zsigmond körtér, Szent István körút XIII. kerületi oldalának közvetlen vonzáskörzetében (értsd: Szent István körúttól a Dráva utcáig) és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Konvektor szerelés, tisztítás, karbantartás, javítás, csere – Farkas Péter konvektor szerelő
Tipikus hibák a konvektoroknál (a lehetséges hibaokok megjelölésével):
- nem gyullad be (szerelt gyújtóégő hiba, elkoszosodott fúvóka, pók – pókháló a gyújtóégőben vagy a gázcsőben)
- nincs szikra (pl: Kontakt hiba. Nem megfelelő a szikraköz az elektróda és szerelt gyújtóégő, vagy termoelem vég között. Szikráztató, vagy szikráztató kábel meghibásodás. Az elektróda eltört)
- nem marad égve a gyújtóláng (pl: termoelem, termomágnes meghibásodás, elkoszosodott fúvóka)
- működik egy darabig a készülék, majd egy bizonyos idő eltelte után (2-5 perc) letilt (pl: a parapet füstcsöve szétcsúszott, madár költözött a készülékbe vagy a füstcsőbe, a fúvóka eldugult, alacsony az őrláng magassága, a készüléket festés után rosszul tették fel, vagy az új konvektort nem szakszerűen szerelték fel.)
- gázszag (pl: gázvezérlő hiba, eltört gyújtóégőcső; bekötőcső, egyéb tömítők meghibásodása)
- nem lehet szabályozni a gázkészüléket (pl: a termosztát tönkrement, a szabályzó egység elkopott. Nagyon ritkán előfordulhat az is – az elmúlt 15 évben a CR-6-os szabályzóknál 2 esetben találkoztam ilyen problémával, hogy a hőfokszabályzó alatti tányér elvált a szabályzó egység belsejétől.)
- a konvektor számozott szabályzója nagyon könnyen mozog (pl: szabályzógomb rögzítőcsavarja elengedett, termosztát felpuhult, utólag rosszul kalibrálták a készüléket)
- hullámzik a láng főégősoron, majd 1-2 perc után kikapcsol = lángleszakadás (parapet hiba, vagy dugulás). (Konvektor szerelés, tisztítás, karbantartás, csere)
- durrog (pl: dugulás, koszos, vezérlő hiba)
- nincs elég meleg (konvektor égőnyomásának digitális beszabályozásának hiánya, felpuhult a termosztát, alul van méretezve a konvektor a szobához képest)
Miben kérheti segítségemet? (ÁRAK – Klikkeljen ide!)
- gázkonvektor beüzemelés
- konvektor javítás
- konvektor csere
- gázkonvektor ellenőrzés
- g.konvektor gázszivárgás ellenőrzés
- gázkonvektor hibaelhárítás
- konvektor üzembe helyezés
- gázkonvektor szerviz
- gázvezérlő csere
- konvektor begyújtás
- gázkonvektor cseréje
- gázkonvektor felülvizsgálat
- konvektor főégősor csere
- gázkonvektor javítás
- konvektor karbantartás
- gázkonvektor meghibásodás megszüntetése
- konvektor pucolás
- gázkonvektor szerelés
- konvektor tisztítás
- parapet csere
- parapet szerelés
Hogyan ismerem fel milyen konvektorom van otthon? Konvektor típusok (1., 2.)
1.) Nyílt égésterű = kéményes (acéllemez F-8.50)
Ennél a típusnál van esély a szénmonoxid mérgezésre akkor, ha nem tartatja karban legalább 2 évente gázkonvektorát, ill. nem nézeti meg a kéményseprőkkel a kéményét legalább évente. A kéményes készülékeknél a CO-mérő felszerelését „melegen” ajánlom, ugyanis a temetés többe kerül, mint a megelőzés. (Konvektor szerelés, tisztítás, karbantartás, csere, üzembe helyezés, beüzemelés, javítás előre egyeztetett fix áron. FÉG gázkonvektor javítás.)
A szénmonoxid mérő (CO mérő) mitől indulhat be a nyílt égésterű készülékeknél abban az esetben, ha a készülék működése tökéletes? Lehetséges hibaokok:
- kémény nem megfelelő átjárhatósága (dugulás)
- cigarettafüst (ne dohányozzunk a lakásban)
- füstölő
- szellőztetés, légellátás hiánya
A szén-monoxid-koncentráció – Katasztrófavédelem közzétett adatai alapján
Mivel ez a gáz kis koncentrációban is rendkívül mérgező, egy speciális mértékegységben, ppm-ben (parts per million, milliomod részben) mérik a jelenlétét. Egy ppm-nyi gáz jelenléte annyit jelent, hogy egy köbméter levegőben egy köbcentiméter van belőle. Tekintsük át a csendes gyilkos különböző koncentrációinak az emberi szervezetre gyakorolt hatását.
- 200 ppm koncentrációjú szén-monoxid enyhe fejfájást, fáradtságot, szédülést, és két-három órán belül hányingert okoz.
- 400 ppm töménységű szén-monoxid erős fejfájást okoz egy-két órán belül, három óra elteltével pedig életveszélyessé is válhat.
- 800 ppm koncentráció ebből a gázból hányingert, émelygést, két órán belül eszméletvesztést, három órán belül pedig halált okoz.
- 1600 ppm erős fejfájást, szédülést és hányinger okoz húsz percen belül, a halál egy órán belül áll be.
- 3200 ppm jelenléte már öt-tíz percen belül erős fejfájást, hányingert és émelygést okoz, tizenöt-húsz percen belül pedig halált.
- 6400 ppm koncentrációban már egy-két percen belül tapasztalhatóak e fenti tünetek, a halál beállta tíz-tizenöt percen belül várható.
- 12800 ppm koncentráció néhány percen belül halált okoz.
2.) Zárt égésterű = parapetes (acéllemez F-8.50). Ennél a típusnál szénmonoxid mérgezésre NEM számíthatunk, vagyis nyugodtan alhatunk. CO mérő felszerelése nem indokolt.
Általában az ablak alá szokták felszerelni, a parapetet pedig a falba építjük be. (A baloldali, vagy felső kép a lakáson belüli, a jobboldali, vagy alsó kép a homlokzati része a parapetnek.)
Készülék csere esetén abban az esetben kell parapetet cserélni, ha a korábbi gázkonvektorhoz képest más típust szeretnénk felszereltetni, vagy a fali füstcső elkorrodált. A parapet csere jó nagy kosszal és rumlival jár.
Szeretném megkérni a kedves ügyfeleket, hogy a szerelés idejére a készülék körül legalább 1-1,5 m-es körzetben pakoljanak el mindent!!!
Számos konvektor, elsősorban az acéllemezből készült konvektorok pattoghatnak, az öntöttvasak nem, vagy csak kevésbé. A pattogást az INTENZÍV hőtágulás okozza.
Miért pattognak kevésbé az öntöttvas konvektorok?
Az öntöttvas konvektor tagosítva van általában 2 tagú (GF-30), vagy 3 tagú (GF-40). Ezen típusuk anyagvastagsága tekintélyes és nem ócska lemez. Jóval lassabban melegszik fel, tehát lassabb a hőtágulás, ugyanakkor tovább is tartja a hőt.
A GF-25, GF-35, F-8.50-es gázkonvektorok vékony acéllemezből készültek, melyek gyorsan átadják a hőt, ill. gyorsan ki is hűlnek. Ez a gyors hőváltozás okozza a kattogást, mely idegesítő lehet.
Miért sárga a gáz lángja?
- Koszos a készülék belseje (főégősor, fúvóka)
- Rossz minőségű gázt kapunk
Fontos tudni, ha készüléket szeretnénk cseréltetni!!!
- Lehetőleg típusazonos konvektort szereltessünk fel, mert akkor általában nem kell parapetet cserélni falra szerelt készülék esetén.
- A boltban, vagy a kiszállítást követően azonnal ellenőrizzük le, hogy van-e esztétikai sérülés a készüléken, a szállítót ne engedjük el addig, amíg meg nem győződtünk a fűtőberendezés állapotáról és a dokumentációk meglétéről.
- Keressük meg a garancia füzetet és nézzük meg a gyártási dátumot (rá van pecsételve a gari füzetre). Az egyik gyártónál és/vagy nagy piaci részt megszerzett kereskedő budapesti cégnél nem egyedi eset, hogy akár 2 éve is elfekvő készletet sóznak a vásárlókra. Ez azért is lehet aggályos, mert a tárolási körülmények nem ismertek, a hiba gyakorisága az „újnak mondott készüléknél” jelentős lehet. (Konvektor szerelés, tisztítás, karbantartás, csere, begyújtás, üzembe helyezés, beüzemelés, javítás előre egyeztetett fix áron. FÉG gázkonvektor javítás.)
- Szeretném felhívni a figyelmüket arra, hogy az egyik gyártó által (2015., 2016. és a 2017-es, mitöbb, már a 2020-asak is) piacra dobott, vagy gyártott készülékeinek szabályzói hibásak. Ezeknél tipikus hiba, hogy időelőtt (akár már az „újaknál” is) a szabályzó körül gázszag jelentkezik / jelentkezett. Másik hibajelenség, hogy a készülék enyhén lobogó hangot hallat, mely éjszaka igencsak bosszantó lehet. Ilyen hibák normál esetben csak 20-25 év után az elhasználódásból adódóan kellene csak, hogy jelentkezzen. (Határozott meggyőződésem, hogy ez gyártási hiba, a nem megfelelő technológia alkalmazására vezethető vissza. Sajnos a szakszerviz többszöri írásos megkeresésemre sem reagált, melyben állásfoglalást kértem.)
Egyéb szerintem fontos információ!
-
A piacon vannak olyan konvektor típusok, melyek nevében szerepel a FÉG szó, pl: VARA-FÉG is egy ilyen szerkezet.
Sajnos elfelejtik felhívni a forgalmazók és a gyártók a vásárló figyelmét arra, hogy sok esetben nem lehet felszerelni a VARA-FÉG-et a korábbi valóban FÉG konvektor helyére, ugyanis legtöbbször szükséges egy úgynevezett parapet toldó felszerelése is, mivel ez az okos gyártó a hődobból kiálló részt idióta módon tervezte meg és gyártotta le, ezzel fejtörést okoz a vásárlónak és a beüzemelőnek is. Az is gond, hogy a boltokban többnyire ez az átalakító nem kapható, neten kell külön megrendelni, melynek szállítási határideje sok esetben akár 1 hónap is lehet. További gond, hogy a parapet toldót természetesen méretre kell majd szabni, miért is lenne minden tökéletes.
Fentiek alapján kifejezetten javaslom, hogy a készülék cseréje előtt mindenképpen egyeztessen egy gázszerelővel!!!
Gázkonvektor javítás, üzembe helyezés, beüzemelés. FÉG konvektor javítás.
Farkas Péter – Hívható 7-18 ó között