Vízvezeték szerelés 7-19 ó között.
Vízvezeték szerelés, vízszerelés. Budapest, agglomeráció.
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most ( +36 – 30 / 402-8305 )
Írjon levelet ( mailto: vanszereloje@gmail.com )
Miben kérheti segítségemet?
- Ázás, csőtörés megszüntetése
- Csap javítás, szerelés
- Csaptelep szerelés, javítás, csere
- Csempeszelep szerelés
- Fagycsap szerelés
- Falba épített WC tartály szerelés, javítás
- Falon kívüli WC tartály szerelés, javítás
- Flexibilis cső csere. (bekötőcső)
- Főelzárók szerelése, cseréje
- Fürdőkád csere, szerelés
- Golyóscsap csere, szerelés.
- Kádcsere
- Kerti csap csere, szerelés
- Kerti és aknában lévő fagytalanító csapok cseréje.
- Kézmosó beszerelése
- Lefolyó szerelés, javítás
- Monoblokkos wc javítás, szerelés
- Mosdó csap javítás, szerelés, csere
- Mosdókagyló és mosogató csere.
- Mosogató csap szerelés, csere
- Mosogatógép bekötés, beüzemelés
- Mosogatógép és mosógép bekötés
- Mosógép bekötés
- Ólomcső csere. (lakáson belüli, illetve strang)
- Sarokszelep csere,
- Szennyvíz elvezető javítás, szerelés, csere.
- Új csőhálózat kiépítés-, csere.
- Vizes helyiségek felújítása (fürdőszoba, WC, konyha).
- Vízóra almérő kiépítés (csak kivitelezés).
- csésze beszerelése, cseréje
- vízvezeték szerelés
- WC tartály javítás, szerelés, wc tartály csere
- Zuhanykabin és zuhanytálca beépítése és cseréje
Mennyi időn belül tudok a rendelkezésére állni!
Velem ellentétben számos szolgáltató azonnali és non-stop hibaelhárítást és elérhetőséget ígér, ugyanakkor ez a valóságnak az ügyfelek visszajelzései alapján nem fedik a valóságot.
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a lehetőségekhez és a leterheltséghez mérten bizonyos időszakokat leszámítva viszonylag rövid határidőn belül a rendelkezésükre tudok állni, remélem az Önök elégedettségének és időbeosztásuknak megfelelően.
Amit én viszont biztosan megígérhetek:
- pontos érkezés
- előre egyeztetett árak
- korrekt tájékoztatás (telefonon, vagy email-ben)
- ingyenes szaktanácsadás (csak telefonon és email-ben)
- precíz munkavégzés
- minőségi anyagok felhasználása
- kiváló eszközpark
- modern technológiák alkalmazása
- garancia minden elvégzett munkára
Mindannyian tudjuk, hogy csőtörés vagy csőrepedés csakis a legrosszabbkor jöhet és a legtöbb esetben a falak megbontásával jár, tehát a vízvezeték szerelés jelentős százaléka falon belül történik.

Vízvezeték szerelés, vízszerelés
Vízszerelőből akad bőven, főleg a csavarhúzós, kalapácsos, szigetelő szalagos és sziloplasztos fajtából, de ha Önnek fontos az elvégzett munka minősége is, akkor mérlegeljen, hogy Önnek mi a fontos, s ha gondolja, válasszon engem.
Kérdések és válaszok:
Fizet-e a biztosító csőtörésnél? … vagy egy fityinget sem?
A biztosítók üzleti alapon működnek, vagyis a keletkezett káresemény egy részét vélhetően igen megtérítik, ha van érvényes biztosításunk. Elmondható, hogy csak olyan kárt térít, amit igazolni tudunk. A javításra megajánlott összeg sajnos nem fedezi a valós költségeket.
Kell-e csatorna díjat fizetni az elfolyt víz után, mely a csőtörésből eredt, ugyanakkor a csatornába mégsem került bele?
Ha nem igényeljük vissza a káreseményből eredő elfolyt vízmennyiség után a csatornadíjat, akkor tuti, hogy meg kell fizetnünk azt is, ugyanis a szolgáltatókat nem érdekli a „nyomorunk”. Ők csak az óra álláson bekövetkezett eltérést vizsgálják és az után számláznak. Ha számítanak a forintok, akkor a hibaelhárítást minden esetben vízvezeték szerelővel végeztessük el, aki esetleg egy szakvéleményt is ad a tényállásról. A szerelés minden egyes lépését fotókkal is igazoljuk, a hibás csődarabot szükség szerint a kár rendezéséig tegyük el.

Vízvezeték szerelés rézcsővel csőhéjazás után
Zúgó, berregő, zajos vízvezetéknek mi lehet az oka?
- Hibás, kopott elzárószelep
- Lötyögő alkatrészek
- Nem megfelelően rögzített vízvezeték
- Áramlástani zajok (csőszűkületek)
Flexibilis bekötőcsövek élettartama?
Egy jobb minőségű akár 10-20 évig is kibírhatja, ha nincs deformációra kényszerítve és víz sem éri. Sajnos az utóbbi időben bőven akad magyar gyártmányú, de szerintem más eredetű bekötő cső is, melyek a fél évet sem bírják ki. 5 évente érdemes ezeket is felülvizsgálni. (Szívesen nevén nevezném azt gyártót, aki meri nevét adni a silány minőségű kacatához, de a jogi hercehurca elkerülése végett ezt mégsem teszem meg.)
Mi a teendő ázásnál, vagy vízcsőtörésnél?
Ázás:
Társasházak esetén készüljünk fel arra, hogy a felső lakó sok esetben nem együttműködő a kárt elszenvedővel szemben. Csengessünk be a „felsőhöz” és tájékozódjunk a folt feletti helyiség állapotáról (pl: áll-e a padlón a víz, vagy pörög-e vízórája vízfogyasztás nélkül is). Az ázások többnyire szennyvízelvezetők, kádak, zuhanykabinok és tálcák meghibásodására, vagy a nem szakszerű kivitelezésre vezethetők vissza.

Kádcsere vízvezeték szereléssel
Vajon mi okozza az ázást? Mire gondolhatunk?
- Ha az ázás folyamatos, akkor a víznyomó-vezeték meghibásodására vezethető vissza a hiba forrása. Ha a felső lakó nem együttműködő és az ázás folyamatos (nem szakaszos), vagy nem lehet hozzá bejutni, akkor egyszerűen zárjuk le, vagy zárassuk le a nyomóvezetéket a vízszerelő megérkezéséig!
- Ha a vízfolyás, vagy az intenzív nedvesedés csak akkor jelentkezik a plafonon, vagy az oldalfalon, ha a felső lakó éppen fürdik, zuhanyozik, mosogat, stb., akkor a hiba nagy valószínűséggel a szennyvízelvezető rendszer meghibásodására utal!

Fürdőszoba felújítás szennyvízelvezető cseréjével
FONTOS!!!
Vízvezeték szerelőt a fenti esetekben már csak akkor hívjanak, ha:
- a felső lakó szükség szerint a bontáshoz is hozzájárul,
- a költségviselés módját is tisztázták!
Csőtörés esetén hol zárjuk el a vizet?
- Lehetőleg csak lakáson belül (pl: sarokszelep, csempeszelep, vízóra)
- Ha erre nincs mód, akkor társasházak esetén a strangvezetéket
- Társasházaknál, ha nincs mód a lokális megoldásokra, akkor alkalmazzuk a központi teljes vízelzárást!
Kit hívjanak!
Családi ház esetén:
- Ha a vízakna, vagy a vízóra előtti szakaszon ömlik a víz, akkor a vízművekhez kell fordulni, egyéb esetben egy vízvezeték szerelőhöz!
Társasházaknál:
- Ha a társasházi központi vízmérő (főmérő) előtti szakaszon jelentkezett a vízcsőtörés, akkor a vízművekhez kell fordulni, egyéb esetben egy szerelőhöz!
- Ha a lakáson belüli almérő után van vízfolyásunk, akkor olyan vízszerelőt kell keresni, aki vakolt fal esetén bontással együtt vállalja a hibaelhárítást.

Vízvezeték szerelés bontással
Miről kérek tájékoztatást előzetesen a telefonbeszélgetés folyamán?
- Indokolt estben a főelzárónál lezárható-e a ház vízvezeték csőrendszere.
- Működnek-e a vízelzárók? (Ezen tényről Önöknek kell meggyőződniük még a vízszerelő kiérkezése előtt!)
- Szükség szerint központi vízelzáróhoz Be lehet-e jutni és hozzá lehet-e férni?
- Milyen hibajelenséget tapasztal?
- Az épület jellege, (pl: panel, tégla, a lakás belmagassága)?
- Kb: mikor épülhetett a ház?
- Volt-e már korábban hasonló probléma?
- Járt-e már kint korábban más vízszerelő és próbálkozott-e már valaki a hibaelhárítással?
- A többi lakó kapott-e tájékoztatást az esetleges vízlezárás szükségességéről?
A bontási munkákról minden esetben digitális fénykép készül. Természetesen a munkafolyamat befejezését követően a fotók áttölthetők az ügyfél gépére, vagy igény szerint megküldésre kerül a munka megrendelője részére elektronikus úton!
Jellegzetes és tipikus hibák! (… ötletek, tippek azok házi megoldására!)
I. Csepeg a csapunk. Teendő!
- Álló csaptelepeknél (pl: ha a mosdóba, vagy a mosogató tálcába lett korábban beépítve a csaptelep, akkor) a sarokszelepet el kell zárni. A szelepek a mosdó és a mosogató tálca alatt helyezkedik el általában.
- Falra szerelt csaptelep esetén a csempeszelepet kell elzárni, persze ha működik és erre korábban gondolt a vízszerelő…, ha nem, akkor a vízóra almérőt, vagy főmérőt keressük meg, és ott lokalizáljuk a hibajelenséget.
Egykaros csapoknál többnyire a csaptelep házban lévő gömbfej kopása okozza a csepegést. Sajnos ezeknél a típusoknál nem egyedi eset, hogy bizonyos idő elteltét követően (5-10 év) nem lehet leszedni a nyitó-záró kart. Sajnos ilyen esetben nem zárható ki a teljes csaptelep cseréje sem.
Klasszikus (tekerős, vagy két gombos) csaptelepeknél a javítás általában egyszerűbb és optimizmusra okot adhat. Ezeknél a típusoknál többnyire a tömítő, vagy elzáró betét cseréje hozza meg a kívánt eredményt. Vannak olyan vízszerelők is, akik a csaptelep (belső) ház felmarásával is foglalkoznak, de az hosszabb távon igazi megoldást nem jelent.
Az utóbbi időben divatossá vált a “keresztfogantyús” (“+”) csapok forgalmazása és felszerelése is, mely valóban esztétikus és praktikus, viszont annak is megvan a hátránya, ha egyszer javításra kerül. Ezeknél a 10 év feletti 2-gombos csapoknál az sem egyedi eset, hogy a csaptelep házból kitörik (elkopik) egy darab, ami inkább a csapcsere gondolatát veti fel, mint a javításét, ugyanis a tekerő (“+”) a csaptelep szelepéről sok esetben egyszerűen nem jön le.
II. Eldurrant a flexibilis cső. Mit tegyünk?
Ne tétovázzunk, azonnal zárjuk el a sarokszelepet (pl: wc tartály szerelés, javítás esetén a tartály mellett, álló csapok esetén a sarokszelepeknél), vagy a vízóra előtti golyóscsapot! Célszerű és javasolt a flexibilis csövek 5 évente való felülvizsgálata és cseréje.
III. WC-kagylóba folyamatosan szivárog a víz. Megoldás?!
A tartály öblítő-gombját nyomogassuk meg párszor, vagy felső tartályos wc-k esetén óvatosan húzzuk meg a lehúzó zsinórt akár többször is. Nem zárható ki, hogy a tartályban lévő öblítő-gumi alá került vízkő, vagy egyéb hordalék okozza a hibát.
Ha a hiba nem szűnik meg, akkor nem zárható valamelyik egység cseréje sem. Hibaforrások:
- öblítő-gumi,
- öblítő-szelep,
- töltőszelep.
Ezeket sajnos cserélni kell. A falba beépített tartályok javításának anyagköltsége igencsak húzós lehet, ezért kössük fel az alsógatyánkat és tárjuk ki a pénztárcánkat. Személyi kölcsönt azért nem kell felvenni egy ilyen javításra, de sajnos fájdalmas lehet ez utóbbi esetben egy ilyen jellegű javítás.
IV. Nedvesedik a falunk és/vagy szivárog a falból a víz. Hívjon vízvezeték szerelőt!
A vízóránk biztosan pörögni fog, ha van egyáltalán. Az is előfordulhat természetesen, hogy folyik a falból a víz, de az óránk nem pörög. Ebben az esetben az úgynevezett méretlen vezeték meghibásodására, vagy a strangvezeték javítására készüljünk fel. Az ilyen jellegű hibajavítások költségeit a biztosító általában megtéríti.
Az idősebb házakban általában az ólomcső szitásodása, elvékonyodása, vagy az acélcső korrodálása lehet a nedvesedés oka.
Valószínűleg bontani kell!
V. Ázik az alsó szomszéd. Hibabehatárolás.
A hibák közel 100%-ában szennyvízelvezető a hiba forrása, ezen belül is a zuhanytálca és a kád tehető felelőssé. Többnyire a szakszerűtlen kivitelezés a hiba fő forrása, valamint a gyenge anyagminőség.
Kádtól eredő ázások főbb okai:
- szifon tömítő elfáradása,
- a túlfolyó leesése, vagy korábban rá nem csatlakoztatása
- a kád és a csempe találkozásánál lévő sziloplasztos tömítő zsugorodása, vagy a vízvető hiánya
- a kád nem megfelelő rögzítéséből eredő mozgások miatt a sziloplaszt elmozdulása
- vízszigetelés hiánya
Zuhanytól származó ázások lehetséges okai:
- hajlékony Jolly-flex (szennyvízelvezető cső),
- zuhanytálca hiba (szétrepedt a nem megfelelő anyagminőség, vagy a nem megfelelő kivitelezés miatt)
- vízszigetelés hiánya
VI. Hatalmas vízszámla érkezett (lásd: családi házak), pedig nem is használjuk a lakásban a vizet és mégis pörög a vízóránk.
Télen és tavasszal a kerti fagycsap (fagytalanító csap) elzárását, nyitását követően ellenőrizzük le, hogy pörög-e a vízóránk, avagy sem. Ha pörög, de ezzel egyidőben a lakásban senki sem tartózkodik, vagy senki sem használja a vizet, akkor a vízóra utáni elzárót azonnal zárjuk el, ellenkező esetben mélyen a zsebünkbe kell majd nyúlnunk és igyekezzünk a hibát minél gyorsabban elhárítani, elháríttatni.
Általában a kerti csap – többnyire föld alatt lévő elzáró szerkezete, a fagytalanító csap – okozza a hibát. Az elzáró szerkezetbe gyakran az elzárócsapról, vagy csőhálózatról leváló rozsda akadályozza meg a tökéletes zárást.
Ha a vízaknában van az ürítő csap, az a jobbik eset, ugyanis ekkor az ásás talán nem kerülhet szóba…, de ha nem, akkor ennek az alkatrésznek a cseréje csak ásással lehetséges, mely fagyos időben nem éppen kellemes feladat sem az Ön sem a vállalkozó számára. Az ilyen jellegű vízszerelést mindenki utálja.
Ajánlott link: https://www.google.hu/search?