Agyament megoldások, „elrettentő” képek.
Javaslom, ezen oldalon található képeket tekintse meg és okuljon belőle!!!
Az oldalon található képek NEM a netről, vagy mások honlapjairól „elcsent” szerelési módokat és állapotokat mutatja be, hanem olyanokat, amelyekkel élőben találkoztam, vagy ügyfél jelöltek osztották meg az éppen aktuális problémájukat, melyek megoldást igényeltek. Nem járulok hozzá egyetlen egy kép letöltéséhez, kimásolásához sem!!!
Képgaléria – konvektor. „Madárinvázió 1-2.”

(2019.) Konvektor javítás, karbantartás. Egy újpesti lakásba hívtak ki az ősz folyamán. Az ügyfél hibaokként azt jelölte meg, hogy a készüléke pár perc után kikapcsolt. A fotón is látszik, hogy a készülék parapetbe egy kismadár fészkelt. A konvektorból kiáramló füstgáz visszatorlódott, emiatt kapcsolt ki állandóan a készülék.

(2019.) A levételét követően került elő a fészek 8 apró tojással egyetemben. A fészek eltorlasztotta a füstgáz útját, ami visszafojtotta a készüléket, a láng „leszakadt”.
Képgaléria – konvektor átalakítása

(2016.) A csatolt képen az látható, hogy az egyik ügyfél beszereltett egy elektromos ventillátort a gázüzemű konvektorába Zuglóban (lásd: kép jobb felső sarka). Kérdésemre elmondta a tulajdonos a konvektor cseréje során, hogy ezzel próbálták a készülékből kiáramló levegőt keringetni, így megnövelve a komfortérzetet és a készülék hatásfokát.

Lásd a fenti konvektort más pozícióból.
Képgaléria – konvektor

(2018.) Konvektor szerelés, gázkonvektor javítás. Lehet, hogy a tulajdonos kissé huzatosnak találta a konvektorát, vagy beletört a bicskája a készülék javításába. Legyünk optimisták és tételezzük fel azt, hogy ez nem egy gázszerelő „műve” volt.
Képgaléria – konvektor parapet

(2018.) Befagyott parapet a IV. kerületben. A természet és a fizika eszméletlen megoldásokat produkál.

(2018.) Konvektor parapet csere a XIV. kerületben. Az egyik kivitelező elegánsan purhabbal tömítette ki a fal és a parapet közötti részt (lásd középen: fekete parapet). Egy darabig lehet, hogy tart és szigetel, … hogy nem lesz tartós, az garantálható.
Képgaléria – cirkó

(2017.) Csepelen találkoztam ezzel a FÉG cirkó átalakítással. Laikusok számára is talán látható a kép tetején, hogy 2 hasonló hőcserélőt helyezett egymásra valaki azért, hogy a készülék hatásfokát javítsa. (Csak megjegyzem a felső ezüst színű hőcserélő nem ehhez a típushoz való…, de ügyes.)

(2017.) FÉG cirkó „buherálás”. Lásd: az előző képet, csak más profilból.

(2015.) Hasonló leamortizált készüléknek a használatát nem javaslom. Erősen kiégett kazántest, mely a korábbi karbantartás hiányának elmulasztására vezethető vissza.
Képgaléria – Vízmelegítő karbantartás

(2019.) A földszinti lakóhoz (is) a kéményseprők kimentek és éppen az éves felülvizsgálatot végezték el, amikor jelentős füstgáz visszaáramlást tapasztaltak. A szakemberek felhívták az ügyfél figyelmét arra, hogy haladéktalanul végeztesse el a készülék karbantartását, de ekkor még senki sem gondolta, hogy mi okozza a hibát. Egy átfolyós (nyílt égésterű) gázvízmelegítő füstcsövébe madár került a kéményen keresztül. A helyzet pikantériája az, hogy a lakó éppen a Katasztrófavédelemnél dolgozik.

(2019.) A fenti kép folyatatása …. a kiszáradt és mumifikálódott madár eltávolítása a készülékből.
Képgaléria – Füstcső szerelés

(2018.) Korábban vélhetően egy fali fűtőberendezés is rá lehetett kötve a füstcsőre, melyre a tulajnak már nem volt szüksége. Ha egy kicsit igényesebb lett volna a tulaj, vagy a szerelő (?) és a biztonsági szempontokat is figyelembe vette volna, akkor legalább a füstcsövet kicseréltethette volna.

(2014.) Vannak olyan szerelők, akiket nem érdekel, hogy a kémény csatlakozása szűkebb, mint amekkora a gázkészülékhez előírt. Sebaj!? Feltalálja magát az ügyes szaki és visszaszűkíti a csövet, mely elgondoltató és veszélyes.

Érdemes tisztában lenni az alapvető fizikai törvényekkel. pl: a meleg levegő fajsúlya kisebb, mint a hidegé. A képen látható, hogy a bal oldali gázkészülék füstcsöve jobbra lejt, mely veszélyes és szabálytalan.

(2018.) A képen az látható, hogy az „okos” kivitelező úgy oldotta meg a füstcső cseréjét a XII. kerületben, mely szerint nem a fütscsövet igazította a korábban már felszerelt vízmelegítőhöz, hanem a gázvízmelegítő külső burkolatából (bal felső sarok) vágott ki egy darabot, mely vélhetően számára útban volt a szerelés során…, ami elképesztő.

(2018.) A felső kép bemutatása egy másik pozícióból.
Képgaléria – Gáztűzhely

(2016.) Gáztűzhely bekötés, üzembehelyezés. A korábbi kivitelező a megrendelő tudatlanságát kihasználta és a szabályokat semmibe véve 2 db gázflexibilis csövet toldott össze.

(2016.) Gázflexibilis cső szálytalan toldása. (A fenti kép folytatása.)
Képgaléria – Villanybojler

(2015.) A rendkívül elhanyagolt villanybojler csereéretté vált a XII. kerületben.

(2012.) Abban az esetben, ha a bojler vízkőtelenítése legalább 2-3 évente nem történik meg és nem ellenőrzik le az anód állapotát, akkor jelentős energia-többlettel és a tartály belsejének kilyukadásával, rozsdásodásával lehet számolni. (A felső kép az új anódot, az alsó pedig az „elfogyottat” mutatja.)
Képgaléria – Csapok, szelepek

(2014.) Csap cseréje. Számomra is érthetetlen, hogy ezidáig a kedves megrendelő miként használta

(2019.) „Melyik volt előbb? A tyúk, vagy a tojás?” Nyilván tudjuk, hogy a víz ismeri a fizika alapvető törvényeit és a gravitációt is, illetve az is világos számunkra, hogy a víz és az elektromos áram nem fér össze. Feltételezem ezzel vagy a villanyszerelő, vagy a vízszerelő nem volt tisztában, vagy csak egyszerűen nem érdekelte valamelyiküket.
Képgaléria – Szifonok, lefolyók

(2015.) Szifon szerelés, javítás, csere. A képen látható szifon vélhetően már zavarhatta a tulajdonosát és belátta, hogy a víz ismeri a fizikát, vagyis a legkisebb ellenállású helyen távozik a zártnak éppen nem nevezhető rendszeren. Szerintem a tulajdonosnak már a szag is irritálhatta a nóziját, ugyanis a szifonban lévő víz felelős a bűzzárásért is, mely ebben az esetben lehetetlen elvárás volt.

(2020.) Szifon szerelés, csere. A korábbi kivitelező nem megfelelő anyagot használt a mosogató szifon szereléséhez, így a bérlő a IX.kerületben kénytelen volt improvizálni. Ügyes volt, így dicséret illeti meg, de vélhetően zavarta, ezért kellett azt kicserélni, így 2 befőttes üveg felszabadult.
Kerti csap elfagyása

(2011.) Kerti csap csere. Ezt a jelenséget egy nem megfelelően víztelenített kerti csap fagyása okozta.

(2011.) Szétfagyott kerti csap. A fagy szétnyomta a kerticsapot, majd enyhülést követően a repedés mentén a víz megindult.
Képgaléria – Duguláselhárítás

WC duguláselhárítás. Néha találkozhatunk rendkívül extrém esetekkel is, olyanokkal, amikor a felső lakók matériái is nálunk landolnak. Ez a helyzet egy strangdugulás miatt alakult ki egy szerencsétlen földszinti lakónál a XVI. kerületben.

Zuhanytálca dugulás, melyet még tovább fokoztak a nem megfelelő egyéb higiéniai körülmények is.

Szinte teljesen elzáródott szennyvízcső, mellyel már a duguláselhárító gép sem bírkózott meg, ezért szét kellett szedni az alapvezetéket az egyik IX.kerületi társasházban.

Egy családi ház konyhai vezetékének totális dugulása. Közel 2 órás gépi duguláselhárítást követően sem lehetett már felszámolni a dugulást. A hölgy elmondása szerint nem folyó víz mellett mosogatott, így a több évtizedes zsír és ételmaradék kőkeményre állt össze. Csak bontással és csőcserével lehetett felszámolni a dugulást.
WC szerelés

WC tartály szerelés. Zuglóban az egyik megrendelőnél vízszerelést kellett végezni, … egyszer csak megjelent az ügyfél „szárnysegédje”, aki hetykén, emelt fővel szándékozott szakmai ismereteit kibővíteni rendkívüli érdeklődés mellett.

Egyéb más típusú szerelés alkalmával találkoztam ezen tartálybeépítéssel Budapesten Zuglóban, mely nem vall ésszerű megoldásra. Ha cserélni, vagy javítani kell egyszer, a vízszerelő lehet, hogy azonnal hátat fordít, vagy bontást javasol.

Falba beépített (?) Dömötör tartály a VIII. kerületben, melyet nem erre terveztek. Az, hogy miként lehet ezt javítani, az legyen a jövő zenéje.

WC tartály szerelés. Nagy az Isten állatkertje! (1.)

WC tartály szerelés. Nagy az Isten állatkertje! (2.)

Bidé bekötése gázcsappal
Farkas Péter vállalkozó telefonon általában 7-19 ó között (hívható)
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető. Amennyiben telefonon nem ér, kérem írjon emailt.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen: (Kattintson ide!) *
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén (4-es, 6-os villamos pesti oldalán), valamint a Széll Kálmán tér, Móricz Zsigmond körtér, Szent István körút XIII. kerületi oldalának közvetlen vonzáskörzetében (értsd: Szent István körúttól a Dráva utcáig) és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!