Duguláselhárítás, árak, munkadíjak 2023. év
Duguláselhárítás, árak
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Farkas Péter általában 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen *
(Klikkeljen ide)
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Duguláselhárítás, árak, munkadíjak – folyómétertől függetlenül (1.-6. -> kivéve 7.pont)
egyéb vízszerelések, javítások nélkül
- Konyha: 20.000,-Ft
- Mosdó: 20.000,-Ft
- Padlóösszefolyó, kád: 20.000,-Ft
- WC kagyló (ha NEM kell levenni a csészét a helyéről): 20.000,-Ft
- WC csésze (ha le kell venni a csészét a helyéről és egyéb szerelés, javítás nem merül fel): 25.000,-Ft
- Strang, vagy alapvezeték 10 fm-ig: 25.000,-Ft (10 m felett + 2.000,-Ft / fm)
Kiszállási díj: 9.500,-Ft (+ parkolási díj időarányosan)
Fenti árak bruttóban értendők.
Szeretném felhívni az érdeklődők figyelmét arra, a duguláselhárítók jelentős százaléka üzleti fogásként azt a fogalmat használják, hogy „duguláselhárítás … forinttól”.
Az ügyfelek visszajelzései alapján számos olyan szolgáltatóról hallottam, akik 30.000,-Ft alatt nem koszolták össze volna kezüket ( + a kiszállási díj) és ebbe az egyéb szerelési díjak, ha felmerült az benne sem volt. Ennek ismeretében javaslom olyan szolgáltatókat keressenek, akik ezen fogalomtól eltérnek, vagyis fix árakon hirdetik magukat.
Természetesen abban az esetben, ha a duguláselhárítás során pl: egy mosdó, vagy mosogató szifont, wc kagylót már nem lehet úgy visszaszerelni, hogy az ne folyjon, akkor természetesen magasabb díjjal lehet számolni. Ezzel – opcionálisan – kérem minden esetben számoljanak.
Én mint víz-, gáz-, fűtésszerelő a felmerülő egyéb hibaelhárításokat is szükség (megrendelés) esetén el is végzem. Velem ellentétben a duguláselhárítók kizárólag csak a dugulás megszüntetését vállalják, az esetlegesen felmerülő egyéb vízszerelésekhez kapcsolódó hibaelhárítást szakképesítés hiányára hívatkozva nem.

A szennyvízcső „teljes” keresztmetszetét körbeölelő dugulás
Nem foglalkozom:
- Piszoár,
- eső-és ereszcsatorna dugulásokkal,
- szennyvízszippantással,
- és csatorna kamerázásával sem!!!
Fontosabb kérdések, válaszok!
1.) Bontásra lehet számítani, avagy sem?
- Az esetek jelentős 90-95%-ban a dugulás bontás nélkül is megoldható, ha korábban a kivitelezés a gépészeti normák szerint készült el, de vannak kivételek. Ilyenek lehetnek:
-
-
- indokolatlanul sok kanyar a csőrendszerben
- sok könyökidom,
- nem megfelelő lejtés,
- „U”-alakú visszahajlás pl. a konyha átalakításánál, (konyha áthelyezése, konyhasziget utólagos kialakítása.)
- beszakadt csőrendszer, (pl: régi eternit csövek)
- belenőtt a lefolyórendszerbe a fának gyökere, (pl: régi eternit csövek)
- belekötött a granulátum alapú lefolyótisztító pl: a kádlefolyóba – lásd a lenti képet (, vagy a mosdó- és mosogató szifonjába, csőrendszerébe).
-
A fák gyökérzetének ideális táptalaj a csőből szivárgó szennyvíz. Ilyen esetekben a növény a csövet, főleg az eternitet körbenövi, sőt szélsőséges esetben össze is roppantja. Különösen az örökzöld félék fenyők, tuják a veszélyesek. (Duguláselhárítás árak, munkadíjak – mosdó, wc, kád, konyhai mosogató)

Kádszifonba belekötött granulátum alapú lefolyótisztító. (Lásd: fent a 7.pontot)
2.) Dugulás kialakulásának főbb okai!
- Kivitelezési hibák:
-
-
- alul lett méretezve a csőszakasz,
- visszirányú lejtés,
- alacsony vízfelhasználás,
- tömény oldat,
- beszakadt csőrendszer, vagy
- idegen test a lefolyórendszerben.
-
3.) Mitől lehet büdös a lakásban?
- Hibás bűzzárás, kiszáradt lefolyó (padlóösszefolyó, csőszifon, vagy búraszifon, bojlerszifon), alsó kifolyású wc csészének az ültető gumija hiányzik és nincs a csésze körbesziloplasztozva. A sziloplaszt egy bizonyos idő után el kezd zsugorodni (1-3 év), ami elválhat a csészétől és a járólaptól, ezért azt időnként érdemes felülvizsgálni, cserélni. Ha erről mégis elfeledkezünk, akkor erre a későbbiekben a szag biztosan figyelmeztet.
4.) Duguláselhárítás időigénye!
- A beltériek általában 0,5-1 órán belül, extrém esetben 1,5-2 óra is lehet pl. a konyhában, ha a korábbi kivitelezés nem volt megfelelő. Kültéren nem ritka a 2 órás verejtékes kínlódás sem akkor, ha a csőrendszerben gyökérzet, vagy felhalmozódott, megkeményedett zsírmaradék rakódott le. Megbízható duguláselhárító -t találni nem könnyű.
5.) Házilag érdemes-e nekikezdeni a duguláselhárításnak?
- Igen! Ha van szifon, ott a szifont szedjük szét, de előtte egy pumpával „simogassuk át a lelkét a delinkvensnek”. (A kézi tisztítóspirálok túl sokat nem érnek, általában annyi, mint halottnak a csók.)
6.) Milyen anyagot vessünk be a wc pumpán kívül, ha bajban vagyunk?
- A szódabikarbónát a mosogatóban lassan lefolyó víz ellen is kiválóan alkalmazható. Két liter vízhez öt evőkanálnyit tegyünk, mert az ecet-szódabikarbóna párosítás is segíthet, de a forró vizes átöblítés is kiváló lehet. A szódabikarbónát sütőpor és / vagy só is helyettesítheti, ha trisó van otthon, akkor az is segíthet. – Megbízható duguláselhárító
7.) Milyen anyagot használjunk fenntartással (= granulátum alapú), ha házilag igyekszünk a dugulást megszüntetni?
- Sajnos nem egyedi eset a hibás (pl: átalakításból, áthelyezésből adódó) szennyvízrendszerek kivitelezése. Vannak olyan granulátum alapú lefolyótisztítók, amelyek a szer nem megfelelő használata esetén beleköthetnek a szifonba, vagy a csőrendszerbe, így a hiba elhárítása akár bontással is járhat.
8.) Jár-e kosszal, mocsokkal és szaggal a duguláselhárítás?
- Igen, bár igyekszem mindent megtenni ennek minimalizálására, de utólagos takarítás és fertőtlenítés így is napirendre kell, hogy kerüljön. Egy alapos szellőztetés elengedhetetlen emellett . (Duguláselhárítás, árak, munkadíjak)
Fontos!!!
Ha már eldugult a szennyvízlefolyónk, akkor ne halogassák, mert az idő múlásával a probléma fokozódik! Ne kínlódjon feleslegesen lefolyórendszere tisztításával. A boltokban beszerezhető olcsó csőtisztítók (csőgörények) szerintem értelmetlenek egy komolyabb dugulásnál, mivel csak a legritkább esetben segítenek.
Lefolyóinkat 2-3 havonta tartsuk karban: a legjobb az ecetes – forró vizes átöblítést, mosogatónál és mosdónál is + a wc pumpa használata.
!!! Megkérnék minden megrendelőt, hogy a munka megrendelése esetén (ŐSZINTÉN) az alábbiakról tájékoztassanak!!!
- házilag milyen eszközökkel és milyen anyagok használatával próbálkoztak?
- volt-e már kint korábban más duguláselhárító? (Ha igen, mennyi időt fordított a sikertelen duguláselhárításra?)
- mosogató dugulás esetén: ha van mosogatógép, akkor tablettával mosogattak-? Ha nincs mosogatógép, akkor folyóvíz mellett mosogatnak, avagy sem?
Duguláselhárítás olcsón!? Szerintem ez a fogalom nem létezik. Nyilván minden viszonyítás kérdése. Az biztos, hogy áraim szerintem versenyképesek, nem elrugaszkodottak.
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most ( +36 – 30 / 402-8305 )
Írjon levelet (vanszereloje@gmail.com)
A „vanszereloje.hu” honlapon megjelenített tartalom és forma, tájékoztatók, cikkek,
a honlap grafikája szerzői jogi oltalom alatt áll. Mindennemű jogosulatlan felhasználás jogi eljárást von maga után.