Duguláselhárítás Budapesten – Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Árak, munkadíjak 2024.év Klikkeljen ide!
Farkas Péter telefonon általában 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen (Kattintson ide) *
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér, ill. Corvin-negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Duguláselhárítás Budapesten
A dugulás előjelei!
- a megszokotthoz képest lassabban folyik le a szennyvíz
- rendellenes gurgulázó hang
- csatornaszag
- hullámzik a wc-kagylóban a víz egyéb szennyvízelvezetők használata során
Milyen típusú dugulások elhárítását vállalom?
- Konyha duguláselhárítás Budapest,
- Mosdó duguláselhárítás Budapest,
- WC duguláselhárítás Budapest,
- Alapvezeték duguláselhárítása Bpest,
- Fürdőszobai duguláselhárítás Budapest,
- Kád lefolyó duguláselhárítás Budapest,
- Konyhai lefolyó dugulás Budapest,
- Kézmosó dugulás Bp,
- Mosogatószifon duguláselhárítás Budapest,
- Mosogató duguláselhárítás Budapest,
- Padlóösszefolyó duguláselhárítás Budapest,
- Strang dugulás elhárítás Bp.,
- Zuhanytálca duguláselhárítás Bp. (amennyiben van padlóösszefolyó),
- Budi dugulás.
- Piszoár és bidé dugulásokkal nem foglalkozom !!!
Dugulás fogalma
Dugulás alatt a lefolyó rendszerek eltömődését értjük. A dugulást okozhatják a szennyvízrendszerbe kerülő idegen anyagok, vagy a lassan kialakuló lerakódások.
A dugulás lehet
- teljes, ebben az esetben a víz áramlása megszűnik, vagy
- részleges, amikor a lefolyó áteresztő képessége csökken, vagyis nehezen folyik le a szennyvizünk.
A dugulások többnyire a nem megfelelő használatból adódnak, de gyakoriak a rendszer tervezéséből és kivitelezéséből adódó hibák (pl: sok a törés, vagy nem lejt az elvezető).
Tehetünk-e bármit is mielőtt telefont ragadnánk és duguláselhárítót hívnánk?
Természetesen igen, ha nem félünk összekoszolni a kezünket!
Általában a konyhai lefolyó, vagy a mosdó szokott eldugulni. Ezek hibaelhárítása véleményem szerint nem bonyolult feladat.
Először ragadjunk meg egy wc-pumpával próbáljuk meg a leeresztőnél megpumpálni a lefolyót. Ha javulást tapasztalunk folytassuk …
Ha nem járunk sikerrel, akkor „lépjünk” tovább! A lefolyó szifon a mosogató, vagy a mosdó alatt található, ami általában fehér, vagy szürke színű, a mosdónál pedig gyakran lehet krómszínű is. Ezeknek a legmélyebb pontján található egy „U” alakú visszafordulás, vagy egy búra jellegű „képződmény”. Mindegyiknél a legmélyebb ponthoz tartozó egy-, vagy két menetes elemet (= hollandit) csavarjuk le az óramutató járásával egyirányba, majd mossuk át a lecsavart elemeket, utána pedig csavarjuk a helyére azokat.
További akadály is lehet, de az már vélhetően a rejtett nem látható csőszakaszon belül lehet. Fenntartással javaslom ilyenkor a lefolyó tisztítók alkalmazását. Ha erre vetemednénk akkor is legfeljebb a gél alapút használják, a por-, vagy granulátum alapút semmiképpen sem. Ebben az esetben javasolt inkább a duguláselhárító bevonása, aki nagy valószínűséggel géppel a hibát fel tudja majd számolni.
Fontosabb kérdések és válaszok!!!
- Bontásra lehet számítani, avagy sem? Az esetek jelentős 90-95%-ban a dugulás bontás nélkül is megoldható, de vannak kivételek: beszakadt csőrendszer, belenőtt a lefolyórendszerbe a fának gyökere, belekötött a granulátum alapú lefolyótisztító pl: a kádlefolyóba. (A fák gyökérzetének ideális táptalaj a csőből szivárgó szennyvíz. A növény a csövet, főleg az eternitet körbenövi, sőt szélsőséges esetben össze is roppantja. Különösen az örökzöld félék fenyők, tuják a veszélyesek.)
- Dugulás kialakulásának okai! Kivitelezési hibák (alacsony méretű csőválasztás, visszirányú lejtés, alacsony vízfelhasználás, tömény oldat), beszakadt csőrendszer, idegen test a lefolyórendszerben.
- Mitől lehet büdös a lakásban? Hibás bűzzárás, kiszáradt lefolyó szifon, kiszáradt padlóösszefolyó, alsó kifolyású wc csészének az ültető gumija hiányzik és nincs a csésze körbesziloplasztozva.
- Duguláselhárítás időigénye! A beltériek általában 1 órán belül, extrém esetben 1,5-2 óra is lehet pl. a konyhában, ha a korábbi kivitelezés nem volt megfelelő. Kültéren nem ritka a 2 órás verejtékes kínlódás sem.
- Házilag érdemes-e nekikezdeni a duguláselhárításnak? Igen! Ha van szifon, ott a szifont szedjük szét, de előtte egy pumpával „simogassuk át a lelkét a delinkvensnek”. (A kézi tisztítóspirálok túl sokat nem érnek, általában annyi, mint halottnak a csók.)
- Milyen anyagot vessünk be a wc pumpán kívül, ha bajban vagyunk? A szódabikarbónát a mosogatóban lassan lefolyó víz ellen is kiválóan alkalmazható. Két liter vízhez öt evőkanálnyit tegyünk. Az ecet-szódabikarbóna párosítás is segíthet, ill. a forró vizes átöblítés. A szódabikarbónát sütőporral, vagy sóval is helyettesítheti, ha trisó van otthon, akkor az is segíthet.
- Jár-e kosszal, mocsokkal és szaggal a duguláselhárítás? Igen, bár igyekszem mindent megtenni ennek minimalizálására, de utólagos takarítás, fertőtlenítés így is napirendre kell, hogy kerüljön, majd egy alapos szellőztetés.
Duguláselhárítás Budapesten