Gáztűzhely bekötés, gáztűzhely üzembe helyezés, tűzhely beüzemelés, csere, főzőlap beépítés.
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Gázszerelés árak 2023-2024: (Klikkeljen ide!)
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Hogyan kell egy gáztűzhelyet szabályosan bekötni?
Sajnos, avagy sem, de a gázkészülékek bekötését lehetőleg ne végezzük el házilag, ugyanis:
- a gázszerelés veszélyes üzem
- ha valamit rosszul szerelünk be nem az épületgépészeti szabványoknak és a jogszabálynak megfelelően, vagy nem regisztrált gázszerelővel végeztetjük a bekötést, akkor a készülék garanciavesztéssel járhat
Milyen szempontokat kell figyelembe venni egy tűzhely, vagy főzőlap bekötésénél?
- legyen az égéshez elegendő mennyiségű levegő. (Az új előírások alapján, ahol van gáztűzhely, ott önmagában csak az ablak szellőztetéssel nem elegendő megoldani a légellátás biztosítását, hanem kell egy állandó és folyamatos, nem kiiktatható szellőző is.)
- a gáztűzhely, vagy főzőlap felső síkja alá merev fém csővel (acél, réz) célszerű leállni és csak onnan javasolt a hajlékony jelenlegi előírásnak megfelelő flexibilis cső alkalmazása.
- a gázgolyóscsapnak a jelenlegi jogszabályoknak meg kell felelnie (pl: MOFÉM gázcsap)
- a gáztűzhely bekötését, cseréjét csak érvényes fényképes igazolvánnyal rendelkező regisztrált gázszerelő, üzembe helyezését regisztrált gázszerelő és / vagy szakszerviz végezheti el. (Ha a vásárolt gázkészülékhez nem csatolt a gyártó olyan dokumentációt, mely előírja a szakszerviz általi üzembe helyezést, akkor csak fényképes igazolvánnyal rendelkező regisztrált gázszerelő üzemelheti be az új készüléket.)
Mire figyeljünk oda a főzőlap bekötésénél?
- a főzőlap bekötésénél nagyon figyeljünk arra oda (pl. egy konyha átépítésénél), hogy a főzőlap hátsó (belső) része mögé ne kerüljön közvetlenül sem gázacél-, sem gázflexibilis cső. Ha ez mégis bekövetkezne egy átgondolatlan kivitelezés miatt, akkor külön körülményesen beszerezhető hővédő üveget (, esetleg lemezt) kell felszerelni a főzőlap hátsó része és cső közé, amennyiben ez lehetséges. „Fájdalmas opció” lehet még ilyen esetben, hogy áthelyeztetjük a gázcső nyomvonalát drága pénzért, vagy áttérünk elektromos főzőlapra.
A tűzhely, vagy főzőlap…
- gázcsővel való összekötését (gáztömörséget) gázszivárgás mérővel is le kell ellenőrizni, valamint a biztonság kedvéért szappanos habbal is.
- égői fölött 65 cm magasságig semmiféle éghető anyag nem lehet, beleértve a konyhabútort is
- ne essen a rendszeres légáramlás fő irányába
- a konyhai munkalap pereme alatt ne legyen a gáztűzhely, ugyanis azt az oldalirányú hő megégetheti, ill. tüzet okozhat. Ha alacsonyabban lenne a tűzhely felső síkja, mint a konyhai munkalap, akkor azt meg kell emelni a vízszintes sík fölé. Ezt általában 2 db Ytong téglával a legkönnyebb megoldani.
- 1,2 m-nél kisebb parapet magasságú ablak alatt, vagy 1,2 m magasság alatt is nyitható ablak alá nem tehető
- mögötti falfelület burkolatának és a tűzhely alatti padlózatnak tartósan ellen kell állnia 60 oC-os hőmérsékletnek
- elhelyezhető bútorok közé is, viszont…
- hőszigetelő anyag nélkül minimum 10 centiméteres távolságot kell hagyni (szigetelő anyaggal közvetlenül is beszerelhető).
- a bútor felületének hőmérséklete a 60 fokot nem haladhatja meg még az összes gázégő működése közben sem.
- ha a bútor magassága a tűzhely főzőfelületének magasságát meghaladja, akkor a bútor oldalára legalább 0,5 m magasságban szigetelő lapot kell szerelni. (gáztűzhely bekötés, gáztűzhely üzembe helyezés, tűzhely beüzemelés, csere, főzőlap beépítés)
FONTOS lehet még!!!
A jogszabályok ismeretében (és saját életének biztonsága érdekében) nem árt, ha mindenki szétnéz a saját lakásában, hogy a gázkészülékeket évekkel ezelőtt milyen módon kötötte be a gázszerelő.
Régi rendszerű gázbekötőcső, nem elfogadottOtt, ahol a készülékek bekötése korábban hajlékony csővel történt meg és a csöveket már több mint 5 éve szerelték fel, vagy a képen látható bekötőcső lett felszerelve, ott időszerű lenne azt kicserélni.
Fontos tudni még!!!
Szeretném felhívni a tisztelt megrendelők figyelmét arra, a gyártó minden esetben előírja (és erre ki is tér általában a garancia-füzetben),…csak abban az esetben lesz garanciális az új készülék, ha
-
vagy egy fényképes igazolvánnyal ellátott regisztrált gázszerelő végzi el a bekötést, beüzemelést,
-
vagy (ritkábban) a szervizlistában felsorolt szerelők egyike. (Ha csak szervizlistás szakik üzemelhetnek be készülékeket, akkor közülük KELL választani!!!)
Eredeti – 2018.05.13. 10: 55