Vízszerelési anyagok
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Vízszerelés árak 2023-2024.év (Klikkeljen ide)
Teljes tevékenységi terület térképen (Klikkeljen ide)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Vízszerelési anyagok
Bizonyára Önök is tisztában vannak azzal, hogy az ivóvíz és szennyvíz csővezetékeken keresztül érkezik és távozik, mely az emberi érrendszerhez hasonló hálózatot képez. Ezt a rendszert a vízvezeték szerelés keretében kell kiépíteni .
Az utcai nyomóvezetéken keresztül biztosítják számunka a megfelelő mennyiségű és minőségű vizet, mely általában acél, KPE, réz, ólom, öntöttvas, műanyag, flexibilis és bekötő csöveken érkezik. Az ókorban ólom, kerámia csöveken és kőcsatornákon szállították a vizet.
Jelen korunkban az alábbi anyagokkal találkozhatunk:
Ólomcső: Budapesten első sorban a Belvárosban és régebbi peremkerületek házaiban találkozhatunk ólomcsöves vízvezeték rendszerekkel, melyekkel kapcsolatban napjainkra bebizonyosodott az ólom mérgező hatása, ezért már nem használják, pontosabban nem szerelnek új csőhálózatot ezzel. Anyaga rendkívül drága, tömege nagy. Az ólomcső, mint vízvezeték szinte teljesen eltűnt.
Horganyzott vascső: A 60-as, 70-es években ez volt a „menő”, szinte egyeduralkodó volt a vízvezeték szerelésben. Szerelése embert próbáló volt, ugyanakkor olcsó szerelési anyagként tarthatjuk számon. Ha megnézünk egy 30-50 éves szétbontott csőrendszert, egyértelműen látszik szinte az összesnél, hogy belülről teljesen elkorrodált, keresztmetszete beszűkült. Ilyenkor ocsúdunk fel, hogy mit is iszunk.
Mára már gyakorlatilag csak a tűzivíz (oltó) vezetékeknél használjuk.
Félkemény rézcső: A rézcsövekkel való szerelés még mindig előkelő helyet foglal el a víz-, a fűtés és a gázvezeték szerelés világában. Tartós, megbízható anyag. Leggyakrabb méretek a háztartásban: 15, 18, 22 mm-es, de természetesen akadnak ettől eltérő sugárral rendelkezők is. Idomai, lágy (= cines), kemény forrasztással és prés szerszám segítségével szerelhetők. Ezen rézcsöveket általában szálban forgalmazzák. (50 év.)
Lágy rézcső: A lágy rézcsövek kevés dologban különböznek a keményebbtől, melynek tipikus méretei: 15, 18, 22 mm-es. A klímások ettől általában kisebb mérettel dolgoznak. Kiválóan alkalmasak víz-, gáz- és fűtésszereléshez. A lágy csöveket tekercsekben árulják, melyet elsősorban padlófűtés kiépítésekor használják. Kapható belőle gyárilag előszigetelt, műanyag burkolattal ellátott verzió is, amelyet melegvíz, fűtés szállításánál használjuk azért, hogy az energiaveszteség minél csekélyebb legyen (Vízszerelési anyagok).
Nem fémes jellegű csövek:
Többrétegű (5-rétegű) cső: Jelenleg az egyik legkorszerűbb csőfajta. A legtöbb szerelő igyekszik ezt használni, bár ehhez az illesztő idomok viszonylag sokba kerülnek, ill. az ehhez a vízvezeték szereléshez szükséges sajtoló gép ára borsos. Többnyire öt réteg van egymásra dolgozva, így válik ellenállóvá és alakíthatóvá. Élettartama 30-40 év.
KPE cső: Általában ivóvíz ellátáshoz felhasználható földárokba hideg vízhez, de az utóbbi időben gázcsőként is használják. Tulajdonságai: korrózióállóság, könnyű súly, könnyen kezelhető, bár hidegben (15 fok alatt) merev. A KPE csöveket kész idomokkal rögzítik egymáshoz (gázcsőnél pedig sütik, hevítik).
PVC cső (Polivinil-klorid): Szennyvízcsöveknél használjuk. Tulajdonságai: nem törik, időtálló, könnyen megmunkálható, ragasztható, vágható, olcsó, szerelése különösebb szaktudást nem igényel. Van a klasszikus szürke, melyet csak beltérben használjunk, ugyanis, ha földárokba tesszük, akkor egy bizonyos idő után deformálódik. Földbe csak a narancssárga erősített kivitelű fajtájú KG csövet tegyük. (50 év.)
Kérem, keressen vízvezeték szerelőt, ha elakad, vagy engem.