Csap cseréje (7-19 ó) – Csaptelep szerelő.
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Árak 2024. (Klikkeljen ide!)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen (Klikkeljen ide)
Csap, csaptelep cseréje 12 hónap garanciával, mely a szerelésre terjed ki.
Bármilyen típusú csap (csaptelep, golyóscsap) és szelep (sarokszelep, elzáró szelep, ürítőszelep) szerelésre 12 hónap garanciát vállalok.
Házi praktikák
Hogyan kell lecserélni pl: egy falra szerelt csaptelepet?
- Zárjuk el vagy a vízóránál, vagy a csempeszelepnél az elzárót, ugyanis nyomás alatt a csaptelep nem cserélhető le.
- Vegyünk elő egy (általában) 30-as villáskulcsot, vagy olyan fogót, mely nem recés fogazatú (armatúra-fogó). A szükséges villáskulcs méretek az utóbbi időben egyébként lehetnek még 29-es (28-as) méretűek is a csaptelep gyártójától függően.
- Nyissuk ki a csapot és győződjünk meg arról, hogy valóban nyomásmentesítettük-e a csőrendszerünket, vagy sem.
- Csavarjuk le a 2 hollandit az óramutató járásával ellentétesen, majd óvatosan vegyük le a falról a régi csaptelepet, valamint a takaró díszeket is.
- Tegyük fel az új krómozott „T-idomot” takaró díszt.
- Mielőtt feltennénk a csaptelepeket, reszeljük meg az excenterek külső (felénk eső, nem menetes részét, azt a felületet, melyre a 3/4″-os gyűrűk fekszenek majd fel).
- Tegyük a csaptelep menetes részébe a 3/4″-os tömítőket, majd kézzel kapassuk rá a hollandikat a fali menetes csavarra.
- Húzzuk meg a villáskulccsal a hollandikat, majd engedjük rá a rendszernyomást ellenőrzés céljából, majd a csapok kinyitásával légtelenítsük a csőrendszert.
Kötési távolsággal kapcsolatban erre figyeljen!
Hogyan kell lecserélni pl: egy álló csaptelepet?
- Zárjuk el vagy a vízóránál, vagy a csapok alatt található mindkét sarokszelepet, ugyanis nyomás alatt a csaptelep nem cserélhető le.
- Készítsünk elő egy (általában) 19-es, vagy 24-es villáskulcsot annak függvényében, hogy a flexibilis cső hollandija 3/8”-os, vagy 1/2”-os, ill, olyan csőkulcsokat, amelyek a csaptelepek alsó rögzítő csavarjainak meglazítására alkalmasak. (Tipikus csőkulcs méretek, melyek kellhetnek az álló csapok meglazításához, majd felszereléséhez: 8,9,10,11,12,13.)
- Nyissuk ki a csapot és győződjünk meg arról, hogy valóban nyomásmentesítettük-e a csőrendszerünket, vagy sem.
- Tegyünk a 2 sarokszelep alá egy vödröt, melybe a flexibilis csövek hollandijainak meglazítását követően a vizet fel tudjuk fogni.
- Csavarjuk le a 2 hollandit az óramutató járásával ellentétesen, ezt követően feküdjünk, vagy térdeljünk a mosdó, vagy a mosogató alá és próbáljuk meg a csőkulcsokkal (lehetséges méretek: 8,9,10,11,12,13.) a csap rögzítő csavarjait alulról meglazítani.
- Szereljük össze az álló csaptelepeket a szerelési utasítás szerint, majd helyezzük a mosdóba, vagy a mosogatóba a csaptelepet.
- Általában az új csapok alsó rögzítő csavarjai 11-13-as méretűek, a kínaiaké 8-10.
- Tekerjük fel a flexibilis csövek hollandijait a sarokszelepekre, majd nyissuk meg a korábban elzárt elzárókat.
Milyen csapot vásároljunk?!
Az alábbiakra minden esetben figyeljenek oda a vásárlás során!!!
- Az utóbbi időben trükköznek a nagyobb barkácsáruházak és egyes szerelvény boltok azzal is, hogy a megfelelő minőségű csapok árszintjére „emelik” fel a silány csapok árait is, ezzel megtévesztik a vásárlót és abban a hitben tartják, hogy nem sokkal rosszabb a pár forinttal olcsóbb szerelvény, mint a megfelelő minőségű. Javaslom a doboz oldalán minden esetben nézzék meg a származási országot, vagy helyet is. (csap cseréje)
- Szintén nem egyedi eset, hogy a gyenge minőségű terméket made in EU-s felírattal látják el. Itt is gyanakodhatunk bizonyos esetben a nem megfelelő minőségre.
- Javaslom vásárlás előtt mindenképpen konzultáljon egy vízszerelővel és kérje ki tanácsát.