Duguláselhárítás, árak, munkadíjak – Farkas Péter 2024. év
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Farkas Péter általában 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető. Amennyiben nem ér el kérem, küldjön emailt.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
–
Teljes tevékenységi terület térképen *
(Klikkeljen ide)
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén (4-es, 6-os villamos pesti oldalán), valamint a Széll Kálmán tér, Móricz Zsigmond körtér, Szent István körút XIII. kerületi oldalának közvetlen vonzáskörzetében (értsd: Szent István körúttól a Dráva utcáig) és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Duguláselhárítás, árak, munkadíjak – folyómétertől függetlenül
egyéb vizes munkák (szerelések, javítások) nélkül
- Konyha: 20.000,-Ft
- Mosdó: 20.000,-Ft
- Padlóösszefolyó, kád: 20.000,-Ft
- WC kagyló (ha NEM kell levenni a csészét a helyéről): 25.000,-Ft
- WC csésze (ha le kell venni a csészét a helyéről és egyéb szerelés, javítás utólag nem merül fel): 35.000,-Ft
- Strang, vagy alapvezeték 10 fm-ig: 25.000,-Ft (10 m felett + 3.000,-Ft / fm)
Kiszállási díj: 9.500,-Ft (+ parkolási díj időarányosan)
Fenti árak bruttóban értendők.
Nem foglalkozom:
- Piszoár,
- eső-és ereszcsatorna dugulásokkal,
- szennyvízszippantással,
- és csatorna kamerázásával sem!!!
Duguláselhárítás … után, ha pl: egy mosdó, vagy mosogató szifont, wc kagylót már nem lehet úgy visszaszerelni, hogy az ne folyjon, akkor természetesen magasabb díjjal lehet számolni. Ezzel – opcionálisan – kérem minden esetben számoljanak.
Én mint víz-, gáz-, fűtésszerelő a felmerülő egyéb hibaelhárításokat is szükség (megrendelés) esetén el is végzem. Velem ellentétben a duguláselhárítók kizárólag csak a dugulás megszüntetését vállalják, az esetlegesen felmerülő egyéb vízszerelésekhez kapcsolódó hibaelhárítást szakképesítés hiányára hívatkozva nem. Olcsó duguláselhárító.
Szeretném felhívni az érdeklődők figyelmét arra, a duguláselhárítók jelentős százaléka üzleti fogásként azt a fogalmat használják, hogy „duguláselhárítás … forinttól”.
Az ügyfelek visszajelzései alapján számos olyan szolgáltatóról hallottam, akik 30.000,-Ft alatt nem koszolták össze volna kezüket ( + a kiszállási díj) és ebbe az egyéb szerelési díjak, ha felmerült az benne sem volt. Ennek ismeretében javaslom olyan szolgáltatókat keressenek, akik ezen fogalomtól eltérnek, vagyis fix árakon hirdetik magukat és az esetleges pluszban felmerülő vízszereléshez kapcsolódó hibaelhárításokat is elvégzik.
Duguláselhárítás, árak, munkadíjak
Opcionális egyéb ajánlati irányárak (itt sajnos nem lehet pontos árat adni):
- Csatorna kamerázás 25.000,-Ft – tól
- Csatorna nyomvonal meghatározása 25.000,-Ft – tól
- Kamerás csatornavizsgálat 25.000,-Ft – tól
- WOMA-s csőtisztítás legfeljebb 80 méter hosszan: 35.000,-Ft – tól
- WOMA csatornatisztítás 35.000,-Ft – tól
- womás csatorna mosatás 35.000,-Ft – tól
- Csatornatisztítás womával 35.000,-Ft – tól
- Átemelő szivattyú javítás (egyedi árképzés)
- Átemelő szivattyú csere (egyedi árszabás)
- Mélykúti szivattyú csere (egyedi árképzés)
- Beragadt mélykúti szivattyú kiszedése (egyedi árképzés)
- Kútfúrás (egyedi árképzés)
- Csőszivattyú cseréje akár 20 méter mélyről is (egyedi árképzés)
Fontosabb kérdések, válaszok!
1.) Bontásra lehet számítani, avagy sem?
- A dugulás felszámolása az esetek jelentős 90-95%-ban bontás nélkül is megoldható, ha korábban a kivitelezés a gépészeti normák szerint készült el, de vannak kivételek. Ilyenek lehetnek:
-
-
- indokolatlanul sok kanyar a csőrendszerben
- sok könyökidom,
- nem megfelelő lejtés,
- „U”-alakú visszahajlás pl. a konyha átalakításánál, (konyha áthelyezése, konyhasziget utólagos kialakítása.)
- beszakadt csőrendszer, (pl: régi eternit csövek)
- belenőtt a lefolyórendszerbe a fának gyökere, (pl: régi eternit csövek)
- belekötött a granulátum alapú lefolyótisztító pl: a kádlefolyóba – lásd a lenti képet (, vagy a mosdó- és mosogató szifonjába, csőrendszerébe).
-
A fák gyökérzetének ideális táptalaj a csőből szivárgó szennyvíz. Ilyen esetekben a növény a csövet, főleg az eternitet körbenövi, sőt szélsőséges esetben össze is roppantja. Különösen az örökzöld félék fenyők, tuják a veszélyesek. (Duguláselhárítás, árak, munkadíjak – mosdó, wc, kád, konyhai mosogató)
2.) Dugulás kialakulásának főbb okai!
- Kivitelezési hibák:
-
-
- alul lett méretezve a csőszakasz,
- visszirányú lejtés,
- alacsony vízfelhasználás,
- tömény oldat,
- beszakadt csőrendszer, vagy
- idegen test a lefolyórendszerben.
-
3.) Mitől lehet büdös a lakásban?
- Hibás bűzzárás, kiszáradt lefolyó (padlóösszefolyó, csőszifon, vagy búraszifon, bojlerszifon), alsó kifolyású wc csészének az ültető gumija hiányzik és nincs a csésze körbesziloplasztozva. A sziloplaszt egy bizonyos idő után el kezd zsugorodni (1-3 év), ami elválhat a csészétől és a járólaptól, ezért azt időnként érdemes felülvizsgálni, cserélni. Ha erről mégis elfeledkezünk, akkor erre a későbbiekben a szag biztosan figyelmeztet.
4.) Duguláselhárítás időigénye!
- A beltériek általában 0,5-1 órán belül, extrém esetben 1,5-2 óra is lehet pl. a konyhában, ha a korábbi kivitelezés nem volt megfelelő. Kültéren nem ritka a 2 órás verejtékes kínlódás sem akkor, ha a csőrendszerben gyökérzet, vagy felhalmozódott, megkeményedett zsírmaradék rakódott le. Megbízható duguláselhárító -t találni nem könnyű.
5.) Házilag érdemes-e nekikezdeni a duguláselhárításnak?
- Igen! Ha van szifon, ott a szifont szedjük szét, de előtte egy pumpával „simogassuk át a lelkét a delinkvensnek”. (A kézi tisztítóspirálok túl sokat nem érnek, általában annyi, mint halottnak a csók.)
6.) Milyen anyagot vessünk be a wc pumpán kívül, ha bajban vagyunk?
- A szódabikarbónát a mosogatóban lassan lefolyó víz ellen is kiválóan alkalmazható. Két liter vízhez öt evőkanálnyit tegyünk, mert az ecet-szódabikarbóna párosítás is segíthet, de a forró vizes átöblítés is kiváló lehet. A szódabikarbónát sütőpor és / vagy só is helyettesítheti, ha trisó van otthon, akkor az is segíthet. – Megbízható duguláselhárító
7.) Milyen anyagot használjunk fenntartással (= granulátum alapú), ha házilag igyekszünk a dugulást megszüntetni?
- Sajnos nem egyedi eset a hibás (pl: átalakításból, áthelyezésből adódó) szennyvízrendszerek kivitelezése. Vannak olyan granulátum alapú lefolyótisztítók, amelyek a szer nem megfelelő használata esetén beleköthetnek a szifonba, vagy a csőrendszerbe, így a hiba elhárítása akár bontással is járhat.
8.) Jár-e kosszal, mocsokkal és szaggal a duguláselhárítás?
- Igen, bár igyekszem mindent megtenni ennek minimalizálására, de utólagos takarítás és fertőtlenítés így is napirendre kell, hogy kerüljön. Egy alapos szellőztetés elengedhetetlen emellett . (Duguláselhárítás árak, munkadíjak)
9.) Duguláselhárításhoz használt eszközök, anyagok … ,melyet 2 csoportba sorolhatunk.
- 9 / 1. Kémiai szerek
- 9 / 2. Fizikai eszközök
Előbbibe sorolhatjuk a géleket, granulátumokat, utóbbiba a makacsabb lerakódások vagy megakadt tárgyak elmozdítását, összezúzását segítő eszközöket. (Pl: a „csőgörény”, nagynyomású mosók)
9/1.) A kémiai szerek jellemző tulajdonsága, hogy erősen zsíroldó vagy maró hatásúak. (A különböző kémiai oldószereket ne keverjük egymással, mert egymással is reakcióba léphetnek.)
- A gél állagú szerek sűrűbbek, nehezebbek a víznél, így akkor is eljuthatnak a dugulásig, ha a csőrendszer tele van vízzel.
- A granulátum állagú szerek általában jóval drasztikusabbak, használatuk veszélyesebb is, mert vízzel keveredve erős vegyi reakció alakul ki, mely jelentős hőfejlődéssel és gázképződéssel jár.
9/2. A fizikai eszközök (= csőgörény) jellemző tulajdonsága, hogy saválló, rugalmas acélból készült. Ezen spirál bevezethető a lefolyóba, mely egy géphez kapcsolódik közvetlenül és áttörhető vele a dugulás. Használata nem bonyolult, viszont ezen gépeket bekerülési értéke milliós nagyságrendű.
10.) Miként csökkenthető a dugulás kialakulásának valószínűsége?
Padlóösszefolyó: a szifont legalább 3-6 havonta takarítsuk ki, majd nyissuk meg a csapot, a szifont töltsük fel vízzel, ugyanis az egyben bűzzáró is.
Fürdőkád, zuhanytálca, zuhanykabin, mosdó: 3-4 havonta pumpájuk meg alaposan. Granulátum alapú lefolyótisztítót eszünkbe se jusson beletölteni !!! Az ecetes forró vizes átöblítés viszont csodákra képes.
A wc-pumpa a kisebb – lefolyóhoz közeli – dugulások esetén jó lehet. (A pump erősebb vízmozgást idéz elő a lefolyóban, így kimozdítja az eltömődést okozó anyagot.)
A woma egy olyan gép, aminek fúvókái vannak, a fúvókákból nagynyomású víz áramlik ki, ami megszünteti a dugulást.
A dugulás helyének pontos meghatározására, annak felderítésére csatorna kamerát használnak.
Fontos!!!
Ha már eldugult a szennyvízlefolyónk, akkor ne halogassák, mert az idő múlásával a probléma fokozódik! Ne kínlódjon feleslegesen lefolyórendszere tisztításával. A boltokban beszerezhető olcsó csőtisztítók (csőgörények) szerintem értelmetlenek egy komolyabb dugulásnál, mivel csak a legritkább esetben segítenek.
Lefolyóinkat 2-3 havonta tartsuk karban: a legjobb az ecetes – forró vizes átöblítést, mosogatónál és mosdónál is + a wc pumpa használata.
Dugulások minden háztartásban előfordulhatnak, melynek egy része házilag is megoldható, viszont az igazán komoly dugulásokhoz megfelelő eszközökkel felszerelt szaki kell. Nagyteljesítményű, profi gépekkel dolgozom. A hét 5 munkanapján 7-18 óra között számíthat rám, de hétvégén és ünnepnapokon is felveszem a telefont általában. (Duguláselhárítás, árak, munkadíjak)
!!! Megkérnék minden megrendelőt, hogy a munka megrendelése esetén (ŐSZINTÉN) az alábbiakról tájékoztassanak!!!
- házilag milyen eszközökkel és milyen anyagok használatával próbálkoztak?
- volt-e már kint korábban más duguláselhárító? (Ha igen, mennyi időt fordított a sikertelen duguláselhárításra?)
- mosogató dugulás esetén: ha van mosogatógép, akkor tablettával mosogattak-? Ha nincs mosogatógép, akkor folyóvíz mellett mosogatnak, avagy sem?
Duguláselhárítás olcsón!? Szerintem ez a fogalom nem létezik. Nyilván minden viszonyítás kérdése. Az biztos, hogy áraim szerintem versenyképesek, nem elrugaszkodottak.
Mi a szifon?
Ami a bűz zárását biztosítja, nem engedi vissza a csatornából érkező szagokat, ugyanakkor elvezeti a szennyvizet. Ilyenekkel a mosogató, a mosdó, a kád, a zuhanytálca, a kézmosó alatt találkozhatunk, ill. a fürdőszobában a járólap szintjén. (Ez utóbbi általában egy 15 x 15 cm-es rácsos fém lemez és padlóösszefolyónak hívják.)
Mi a lefolyó?
Ami a szennyvizet elvezeti a mosogatóból, a kádból, a mosdóból, a zuhanytálcából és kézmosóból.
Csatorna!
A csatorna összegyűjti a szifonból és a lefolyó ágakból érkező szennyvizet, amit az elszállít az az utcai gyűjtővezetékbe, vagy a ciszternában.
Mire figyeljünk oda a lefolyók és csatornák kiépítése során?
A legfontosabb a gépészeti normák betartása.
Tisztítónyílásokat, vagy tisztítóaknákat alakítsunk ki ott, ahol az épületet a gyűjtőcsatorna elhagyja. Ezt az épülettől 1 méteren belül alakítsuk ki. Javasolt további telepíteni:
- a töréspontokhoz (, mint például a könyök idomok),
- a bukó részekhez (, ahol a csatorna nagy szintkülönbség miatt függőlegesen megy lefelé)
- egyéb esetekben tereptől függően 10 méterenként.
Minden esetben T-idom alkalmazása javasolt, így megoldott a csatorna mindkét irányba történő dugulás elhárítása. A tisztítónyílásokat a terepszintig kell meghosszabbítani, azokat kupakkal el kell látni azért, ha esetleg dugulásunk lesz, akkor a szükséges tisztítást el lehessen végezni.
Épületen kívül kizárólag narancssárga KG-PVC csatornát használjunk, ugyanis annak teherviselő képessége jelentős.
Hogyan telepítsük a kültéri csöveket?
- a fektetési mélység legalább 70-80 cm legyen
- az udvari szennyvízcsatorna átmérője 110 mm és 125 mm
- lejtési szög: 1% -2 %-os
- a legkevesebb iránytörést alkalmazzuk.( Amennyiben iránytörés szükséges, úgy a 90°-os iránytörést célszerű 2 db 45 °-os idommal kivitelezni, így nagyobb íven mozoghat a szennyvíz, nagyobb sebesség mellett.)
Kültéri dugulások:
A csővezetékeket az alábbiak dugítják el: zsír, idegen anyag (döglött madár, nylon zacskó, sitt), a csőszakaszba belenőtt gyökérzet (általában régi eternit csöveknél) , faágak, levelek, belemosódott föld és sár dugíthatja el a lefolyót.
A kültéri duguláselhárítást érdemes szakemberrel végeztetni!!!
A dugulás egyik tipikus fő forrása, ha nem időben üríttetjük ki az emésztőt. Ha a szennyvíz szintje eléri az aknába a befolyó csövet, akkor dugulás lép fel.
Hogyan telepítsük a beltéri csöveket?
Konyhai lefolyó:
- Mosogató szennyvízcső kiépítésénél fontos, hogy a bekötés a lehető legrövidebb legyen a vastagabb csatornába,
- Minimális csőátmérő 50 mm, de célszerű a 63 mm-es PVC cső alkalmazása.
- Lejtése 1,5% – 2%-os legyen.
Padlóösszefolyó:
Fürdőszobában padlóösszefolyó beépítése javasolt. Ez egy esetleges dugulás elhárítását segíti, ha erre rákötöttek pl. kádat, zuhanytálcát, vagy mosdót. (Nem javasolt az egyágú padlóösszefolyó beépítése.) A lefolyó átmérője 40 mm legyen!
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most ( +36 – 30 / 402-8305 )
Írjon levelet (vanszereloje@gmail.com)
A „vanszereloje.hu” honlapon megjelenített tartalom és forma, tájékoztatók, cikkek,
a honlap grafikája szerzői jogi oltalom alatt áll. Mindennemű jogosulatlan felhasználás jogi eljárást von maga után.
Duguláselhárítás, árak, munkadíjak