Duguláselhárítás házilag – Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Duguláselhárítás árak 2024 – (Klikkeljen ide!)
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Duguláselhárítás házilag
Hogyan hárítsuk el a dugulást?
Tapasztalataim alapján a melegvíz és a jóminőségű WC-pumpa, ill. az ecet, vagy szódabikarbóna az igazi gyógymód a a konyha, wc, mosdó, mosogató, kád dugulás elhárításánál. (Természetesen lehet ettől komolyabb is helyzet, melyhez valóban egy duguláselhárító bevonása válik majd szükségessé.)
Használjunk, avagy sem vegyi anyagokat?
A dugulás felszámolásához számos gyártó ajánl folyékony és granulátum alapú vegyszereket, melyet és fenntartással kezelnék, ill. a granulátum alapút mellőzném. (Utóbbi több galibát is okoz az ügyfeleknél, ugyanis nem egyedi eset, hogy egyszerűen beleköt a szifonba, vagy a csőrendszerbe az anyag vízzel kevert oldata, főleg a fémes alapú szifonokba. A krómozott réz szifonokat ugyanakkor ez az agresszív vegyszer egyszerűen megeszi, szitásítja.)
Miként csökkenthető a dugulás kialakulásának valószínűsége?
Konyha: levestésztát és egyéb zsíros maradékot ne töltsünk a mosogató tálcába, 3-4 havonta pumpájuk át a csőrendszert lehetőleg meleg vízzel. Műanyagszűrőt csak indokolt esetben használjuk, mert jelentősen csökkenti az átáramló víz mennyiségét, csökkenti a lefolyó öntisztulását. A mosogató gépünkbe felváltva használjuk a tablettát és a folyékony mosogatószert a dugulás lekerülése érdekében.
Padlóösszefolyó: a szifont legalább 3-6 havonta takarítsuk ki, majd nyissuk meg a csapot, a szifont töltsük fel vízzel, ugyanis az egyben bűzzáró is.
A kád, illetve a zuhanytálca dugulás elhárításával kapcsolatban fontos tudni és tisztában lenni azzal, hogy az utóbbi időben a leeresztő szifon után többnyire hajlékony (Jollyflex) vízelvezető kerül beépítésre. Ez a harmonika rendszerű leeresztő a vegyszereknek kevésbé áll ellen, éppen ezért gondoljuk meg, mit töltünk a lefolyókba a dugulás megszüntetése céljából.
A lefolyótisztítás hol válhat szükségessé?
Konyha – mosogató, mosogatószifon
WC – wc kagyló, wc csésze, piszoár
Fürdőszoba – mosdó, mosdókagyló, kád, fürdőkád, padlóösszefolyó, mosdószifon, zuhanytálca
Csővezetékek – alapvezeték, strang
Emésztő – szennyvízszippantással nem foglalkozom !!!
Mit tegyünk, hogy a dugulás ne legyen visszatérő, vagy rendszeres?
Az természetesen nem mondom, hogy ne mosakodjunk, ne mosogassunk, de havi szinten legalább egy alkalommal töltsük fel a mosdónkat, a kézmosónkat, mosogató tálcánkat a túlfolyóig, majd „rántsuk” ki a dugót hirtelen, esetleg pumpáljuk rá néhányszor.
A dugulás kialakulásának főbb okai
Abban az esetben, ha a konyhai lefolyó átmérője nem minimum 50, vagy 63 mm-es, akkor garantálható rövid időn belül a dugulás kialakulása. (Ha lakásfelújítás előtt áll, akkor ezt kérem jegyezze meg, és követelje meg vízszerelőjétől, valamint az egyéb gépészeti előírások betartását is.)
Mosogató gépeknél nem egyedi eseti, ha a szennyvízrendszer korábban nem lett megfelelően kialakítva, akkor a tabletta egy része megáll a csőrendszerben, ugyanis az gyakran nem megfelelően oldódik fel a vízben. (duguláselhárítás házilag)
Ahogy erről korábban már tettem említést, a vécét ne használjuk szemétledobónak, vagyis a wc-be sose dobjon popsi kendőt, nylon zacskót, döglött madarat, ételmaradékot, krumplit, paprikát, tampont, felmosórongyot, ne töltsön bele festéket, vagy pl: csempézés után cement alapú hígított vizet.
Fontos!
A csatorna és szifon sohasem szűkülhet, annak folyamatosan bővülnie kell falon kívül és attól távolabbi részeken is!
Lakásfelújítás (főleg a festés és a burkolás) után feltétlenül ellenőrizze le, hogy a WC-je megfelelően lefolyik-e, vagy sem. Több kivitelező a vécébe (wc) önti a csemperagasztós és a festékes vizet, mely könnyedén beleköthet a lefolyórendszerbe. (duguláselhárítás házilag, mosdó, wc, konyha, fürdőszoba)
Hogyan tudom leellenőrizni a felújítás során, hogy a drága kivitelező nem hagy a „szarban”?
Az ellenőrzés egyik módja lehet, ha jelentős mennyiségű WC papírt dob a csészébe, melyet vízzel leöblít. Ha könnyen lefolyik a víz és magával sodorja a papírt is, akkor vélhetően nincs nagy baj.
Hol alakul ki leggyakrabban dugulás?
Persze, hogy a konyhában! … de miért? … és mi a hiba fő forrása?
- Többségünk nem törődnek azzal, hogy a mosogatónak valójában mi is a funkciója. Miért éppen velünk történne meg a dugulás? Az ételmaradék egy részét sokan beletöltik a lefolyóba, ezzel elősegítve a cső belső falán a zsír felhalmozódását, ezáltal szűkül a cső keresztmetszete. (duguláselhárítás házilag)
- Érdekes dolog a következő gondolat! Milyen kettősséggel bír a mosogató tálcába helyezett szűrő? Egy részről csökkenti a szennyvíz átáramlási sebességét, függetlenül attól, hogy funkcióját ugyanakkor valóban betölti, vagyis az ételmaradékot felfogja, de csökkenti az áramló víz sebességét is, így a szennyvízcső belső falát nem tisztítja megfelelően.
- Főleg a régebbi ingatlanokban, vagy ott ahol a melegvíznek nagy távolságot kellene megtennie a villanybojlertől, vagy a gázvízmelegítőtől, ott gyakran használnak 5, vagy 10 literes átfolyós elektromos víz-, vagy gázmelegítőt olyat, ami a falra van felszerelve, vagy a mosogató alá (csak elektromos …) van beépítve. Ezeknek a víz szállítóképessége rendkívül kicsi, tehát éppen csak csordogál a kifolyószárból a víz, ami szintén nem segíti elő a szennyvízelvezető tisztulását.
https://www.vizmuvek.hu/hu/fovarosi-vizmuvek/lakossagi-ugyfelek