Duguláselhárítás házilag, mosdó, wc, konyha, fürdőszoba.
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Duguláselhárítás árak 2023.: (Klikkeljen ide!)
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Duguláselhárítás házilag – konyhai dugulás, wc dugulás, mosdó dugulás?! Hogyan hárítsuk el?
Tapasztalataim alapján a melegvíz és a jóminőségű WC-pumpa, ill. az ecet, vagy szódabikarbóna az igazi gyógymód a a konyha, wc, mosdó, mosogató, kád dugulás elhárításánál. (Természetesen lehet ettől komolyabb is helyzet, melyhez valóban egy duguláselhárító bevonása válik majd szükségessé.)
(Bemutatkozás – FŐOLDAL)
Használjunk, avagy sem vegyi anyagokat a dugulás elhárításakor?
Lefolyótisztításhoz számos gyártó ajánl folyékony és granulátum alapú vegyszereket, melyet és fenntartással kezelnék, ill. a granulátum alapút mellőzném. (Utóbbi több galibát is okoz az ügyfeleknél, ugyanis nem egyedi eset, hogy egyszerűen beleköt a szifonba, vagy a csőrendszerbe az anyag vízzel kevert oldata, főleg a fémes alapú szifonokba. A krómozott réz szifonokat ugyanakkor ez az agresszív vegyszer egyszerűen megeszi, szitásítja.)

Duguláselhárítás – kádszifon dugulása
Miként csökkenthető a dugulás kialakulásának valószínűsége?
WC csésze: nem szemétledobó, nem konyhamalac, nem szemetes, ezért soha ne dobáljunk bele ételmaradékot, döglött állatot. Műanyag kisméretű WC illatosító tartályt ne használjunk, mert könnyen lecsusszanhat és hatalmas dugulást okozhat. Jól és könnyen oldódó wc papírral törüljük az alfelünket, használjunk, popsi kendőt és azt ne dobjunk a budiba. A zokninkat ne a csészében mossuk ki, fregolinak pedig ne a wc-pumpát használjuk a csésze felett.
Konyha: levestésztát és egyéb zsíros maradékot ne töltsünk a mosogató tálcába, 3-4 havonta pumpájuk át a csőrendszert lehetőleg meleg vízzel. Műanyagszűrőt csak indokolt esetben használjuk, mert jelentősen csökkenti az átáramló víz mennyiségét, csökkenti a lefolyó öntisztulását. A mosogató gépünkbe felváltva használjuk a tablettát és a folyékony mosogatószert a dugulás lekerülése érdekében.
Padlóösszefolyó: a szifont legalább 3-6 havonta takarítsuk ki, majd nyissuk meg a csapot, a szifont töltsük fel vízzel, ugyanis az egyben bűzzáró is.
A kád, illetve a zuhanytálca dugulás elhárításával kapcsolatban fontos tudni és tisztában lenni azzal, hogy az utóbbi időben a leeresztő szifon után többnyire hajlékony (Jollyflex) vízelvezető kerül beépítésre. Ez a harmonika rendszerű leeresztő a vegyszereknek kevésbé áll ellen, éppen ezért gondoljuk meg, mit töltünk a lefolyókba a dugulás megszüntetése céljából.
A lefolyótisztítás hol válhat szükségessé?
Konyhai dugulás – mosogató, mosogatószifon
WC dugulás – wc kagyló, wc csésze, piszoár
Fürdőszoba dugulás – mosdó, mosdókagyló, kád, fürdőkád, padlóösszefolyó, mosdószifon, zuhanytálca
Csővezetékek – alapvezeték, strang
Emésztő – szennyvízszippantással nem foglalkozom !!!
Mit tegyünk, hogy a dugulás ne legyen visszatérő, vagy rendszeres?
Az természetesen nem mondom, hogy ne mosakodjunk, ne mosogassunk, de havi szinten legalább egy alkalommal töltsük fel a mosdónkat, a kézmosónkat, mosogató tálcánkat a túlfolyóig, majd „rántsuk” ki a dugót hirtelen, esetleg pumpáljuk rá néhányszor.
A dugulás kialakulásának főbb okai
Abban az esetben, ha a konyhai lefolyó átmérője nem minimum 50, vagy 63 mm-es, akkor garantálható rövid időn belül a dugulás kialakulása. (Ha lakásfelújítás előtt áll, akkor ezt kérem jegyezze meg, és követelje meg vízszerelőjétől, valamint az egyéb gépészeti előírások betartását is.)
Mosogató gépeknél nem egyedi eseti, ha a szennyvízrendszer korábban nem lett megfelelően kialakítva, akkor a tabletta egy része megáll a csőrendszerben, ugyanis az gyakran nem megfelelően oldódik fel a vízben. (duguláselhárítás házilag)
Ahogy erről korábban már tettem említést, a vécét ne használjuk szemétledobónak, vagyis a wc-be sose dobjon popsi kendőt, nylon zacskót, döglött madarat, ételmaradékot, krumplit, paprikát, tampont, felmosórongyot, ne töltsön bele festéket, vagy pl: csempézés után cement alapú hígított vizet.
Fontos!
A csatorna és szifon sohasem szűkülhet, annak folyamatosan bővülnie kell falon kívül és attól távolabbi részeken is!
Lakásfelújítás (főleg a festés és a burkolás) után feltétlenül ellenőrizze le, hogy a WC-je megfelelően lefolyik-e, vagy sem. Több kivitelező a vécébe (wc) önti a csemperagasztós és a festékes vizet, mely könnyedén beleköthet a lefolyórendszerbe. (duguláselhárítás házilag, mosdó, wc, konyha, fürdőszoba)
Hogyan tudom leellenőrizni a felújítás során, hogy a drága kivitelező nem hagy a „szarban”?
Az ellenőrzés egyik módja lehet, ha jelentős mennyiségű WC papírt dob a csészébe, melyet vízzel leöblít. Ha könnyen lefolyik a víz és magával sodorja a papírt is, akkor vélhetően nincs nagy baj.
Hol alakul ki leggyakrabban dugulás?
Persze, hogy a konyhában! … de miért? … és mi a hiba fő forrása?
- Többségünk nem törődnek azzal, hogy a mosogatónak valójában mi is a funkciója. Miért éppen velünk történne meg a dugulás? Az ételmaradék egy részét sokan beletöltik a lefolyóba, ezzel elősegítve a cső belső falán a zsír felhalmozódását, ezáltal szűkül a cső keresztmetszete. (duguláselhárítás házilag)
- Érdekes dolog a következő gondolat! Milyen kettősséggel bír a mosogató tálcába helyezett szűrő? Egy részről csökkenti a szennyvíz átáramlási sebességét, függetlenül attól, hogy funkcióját ugyanakkor valóban betölti, vagyis az ételmaradékot felfogja, de csökkenti az áramló víz sebességét is, így a szennyvízcső belső falát nem tisztítja megfelelően.
- Főleg a régebbi ingatlanokban, vagy ott ahol a melegvíznek nagy távolságot kellene megtennie a villanybojlertől, vagy a gázvízmelegítőtől, ott gyakran használnak 5, vagy 10 literes átfolyós elektromos víz-, vagy gázmelegítőt olyat, ami a falra van felszerelve, vagy a mosogató alá (csak elektromos …) van beépítve. Ezeknek a víz szállítóképessége rendkívül kicsi, tehát éppen csak csordogál a kifolyószárból a víz, ami szintén nem segíti elő a szennyvízelvezető tisztulását.
https://www.vizmuvek.hu/hu/fovarosi-vizmuvek/lakossagi-ugyfelek