Gázszerelési tanácsok
Gázszerelési tanácsok ingatlanvásárlás előtt!
Egy jó döntés, vagy szakmai tanács a későbbiekben számos fejfájástól megmenekíthet bennünket, ha figyelembe vesszük egy gázszerelő véleményét is. ( Gázszerelés, regisztrált gázszerelő, gáztűzhely, cirkó, kazán, konvektor, gáztűzhely, főzőlap, kémény, füstcső állapota: Gázszerelési tanácsok.)
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Gázszerelés árak 2023-2024.: (Klikkeljen ide!)
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Mit nézzünk meg lakásvásárlás előtt gépészeti szempontból gázszerelés oldalról!?
Hová szerelik fel a gázórákat általában?
Számos ingatlanban a gázóra az előszobában található, de a gázóra lehet még a folyosón is, családi házak esetén nem ritka, hogy a ház külső falára szerelték, vagy a telekhatártól számított 1-2 méteren belül az utcafronttól számítva.
Az orr…! Kapcsoljuk be érzékszerveinket (!)
… és ne csak a látásunkra fektessük a hangsúlyt, mely az agyunkba érkező információk 90%-áért felel, hanem vegyük elő szaglószervünk kifinomultságát is!
Az első benyomás az lehet, hogy az ingatlanba, lépcsőházba, lakásba való belépéskor megcsapja orrunkat a gázszag. (Biztosan sok BLOG olvasó számára ismert, hogy a vezetékes gáz színtelen és szagtalan, a levegőtől könnyebb fajsúlyú gáz. A PB-gáz szintén színtelen és szagtalan, de annak fajsúlya nagyobb, mint a levegőé.)
De akkor miért mondjuk azt, hogy gázszag van az ingatlanban, ha az színtelen és szagtalan?
Erre egyszerű válasz, ugyanis mindkettőt szagosítják egy erős szúrós szagú anyaggal az etil-merkaptánnal. Sok esetben ez mentheti meg az életünket, ugyanis ez hívja fel a figyelmünket arra, hogy „nagy gáz van” az ingatlanban. Itt javaslom, ha vételi szándékunk komoly az ingatlanra vonatkozóan, akkor annak javítását az eladótól kérjük.
Ennek hibaelhárítása házilag legegyszerűbben úgy orvosolható, ha azon készülék előtt zárjuk le a gázcsapot, ahol a gáz szaga érződik, ha ennek pontos behatárolásában bizonytalanok vagyunk, akkor a gázóránál célszerű a gázcsapot elzárni és kérjük gázszerelő bevonását.
A katasztrófavédelem, vagy a tűzoltóság bevonását első körben mellőzni kell szerintem, kivéve az extrém helyzeteket, ugyanis, ha a „szervek” beteszik a lábukat majd az ingatlanba, az nagy galibát is okozhat, vagyis levehetik, leplombálhatják az órát, vagy a házat kizárhatják a szolgáltatásból, mellyel a média is számtalan esetben már foglalkozott. Ez egy téli időszakban nem éppen szívderítő.
A szem…! Kapcsoljuk be érzékszerveinket (!)
… és járjuk körbe az ingatlanban található gázkészülékeket is, melyek lehetnek pl: gáztűzhely, gázfőzőlap, cirkó, héra, gázkazán, konvektor, vagy több gázkonvektor is, ill. ellenőrizzük le azok állapotát szakmai, vagy kevésbé szakmai szemmel. Kéménye készülékek esetén nézzük meg, hogy a füstcsövek milyen állapotban vannak, van-e a csőszakaszon pl. rögzítő-bilincs.
Mikor célszerű szénmonoxid mérőt tartani és keresni a vásárlandó ingatlanban?
A régebbi kéményes készülékek általában nyílt égésterűek, ami azt jelenti, hogy a lakából vonja el az égéshez szükséges levegőt, tehát csökkenti a lakás oxigén koncentrációját abban az esetben, ha a levegő utánpótlás nincs biztosítva. (Csak megjegyzem, hogy a 1 köbméter gáz tökéletes elégetéséhez 11 köbméter levegőre van szükség!!!). A levegő utánpótlásához korszerű ablakok mellett légbeeresztőket kell beépíteni, olyanokat, amelyek nem zárhatók.
A fül…!!! Kapcsoljuk be érzékszerveinket (!)
… Megtapasztalhattuk eddig, hogy a természet milyen áldásos érzékszervekkel vértezett fel minket, de a fülünkről se feledkezzünk el.
Szóval, láttunk, szagoltunk, de mit hallottunk? Kell, hogy halljunk bármit is? IGEN!
Sok ember számára a hangok, szélsőséges zajhatások problémát okoznak, de ugyanakkor fontos információ hordozói is egyben. Számos gázkészülék működése közben (normál működés) hangot bocsájt ki magából, mely többnyire a gáz áramlására, elégetésére, a készülék fémfelületeinek hőtágulásának változására, ill. keringető szivattyúval ellátott készülékek esetén a szivattyúra vezethető vissza.
Acéllemez konvektorok esetén tipikus a kattogó fémes hang a hőközléssel egyidőben, melyet a fém gyors hőtágulása okoz. Kihűlés esetén dettó ugyanez a jelenség, csak visszirányban.