Kád cseréje, zuhanytálca, zuhanykabin szerelés, fürdőkád szerelés, kád beépítés, kád bekötés
Kád cseréje; zuhanytálca, zuhanykabin szerelés, fürdőkád szerelés, kád beépítés, kád bekötés csak március és július között.
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide) *
Vízszerelés árak 2024. (Klikkeljen ide!)
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
A lent felsorolt munkákat kizárólag március és július vége közötti időpontban vállalom!!!
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Főbb tevékenységek:
- fürdőkád szerelés
- kádcsere
- kád beépítés csőszereléssel együtt (akril és lemezkád)
- zuhanykabin szerelés
- kabin csere
- zuhanypanel szerelés, csere
- kád, vagy zuhanytálca beépítése esetén szükség szerint Ytong-os alátámasztását is vállalom
Nem foglalkozom:
- kád festésével, javításával (kádszilózással és szifon cserével igen)
- hidromasszázs kád és kabin beépítésével, javításával
- zuhanykabinhoz kapcsolódó alkatrészek (ajtó, görgők, merevítő profilok és sínek) beszerzésével
- olyan megrendeléssel, ahol a korábbi kádat a felfalazott keretből szeretné kivetetni a megrendelő az elő- és/vagy az oldalfal megbontása nélkül. (Sajnos ezen elképzelés nem egyedi, talán kissé meggondolatlannak is tűnhet. Kérdezem én? Ilyen esetben miként tervezi az ügyfél a kádnak pl: a szennyvízrendszerre való rákötését és annak alátámasztását?)
1.) Kád:
Mikor cseréljünk kádat? Ha…
- meguntuk
- elrepedt, vagy zavar a hajszálrepedés az akril kádon
- rozsdásodik az a céllemez kád és esztétikai problémánk van vele
- felújítunk, át akarjuk alakítani a fürdőszobánkat
- nem tudunk már „belemászni” a kádba és ezért azt ki szeretnénk váltani pl. kabinra
Mire figyeljünk oda a kád vásárlásnál?
- lehetőleg a jobb minőségű kádat vegyük meg, mely lehet akár lemez-, vagy akril, de előbbi vélhetően stabilabb
- a beállító lábat is célszerű megvenni, mivel a kád kiszintezése esetén erre nagy szükség van
- lehetőleg minden esetben alkalmazzunk Ytong-os alátámasztást, ugyanis a beállító lábak nem képesek hosszabb ideig stabilan tartani a kádat
A kádbeépítés alfája és omegája!
a.) Falak derékszögeinek ellenőrzése
- A falak 90 fokot kell, hogy bezárjanak egymással. Ha ettől eltér, akkor a kád pereme és a falak között rés keletkezik, ami esztétikai szempontokat is felvet a későbbiekben, ill. ázást is okozhat.
b.) A beépítendő kád és a zuhanykabin környezetének vízszigetelése
- Ez még a kád-, vagy zuhanykabin és tálca előtti beépítés előtt kell, hogy megtörténjen. A szigetelést a vakolt falra kell felkenni, ill. a kiegyenlített aljzatra még a csempe és a járólap felrakását megelőzően. Ha a falak csatlakozásánál kialakított szilikon tömítés mégis megsérülne, a bejutó víz útját a kád környezetén kialakított vízszigetelés fogja fel. Természetesen a szifon tömítetlensége is okozhat ázást, melyet a korábban felkent szigetelés is felfog. Azzal tisztában kell lenni, hogy a vízszigetelés ugyan nem engedi a falakba, aljzatba a hibából eredő vizet, azonban a szigetelés felszínén a víz mégis összegyűlik. A felhalmozódott víz előbb-utóbb megtalálja az utat, ha más nem elmegy a szigetelés végéig és utat talál magának.
c.) Milyen magasra állítsuk be a kádat?
- Sajnos, vagy nem, de a burkolónak együtt kell működnie, ugyanis a burkolónak figyelembe kell vennie, hogy a fali csaptelepek rögzítési pontjai általában 15-20 cm-re vannak a kád peremétől, ugyanakkor a vízszerelőnek pedig célszerű tudnia, hogy a burkolólapok mekkora méretűek lesznek. Amennyiben a kád magasságának beállításakor nem veszik figyelembe a burkolatot, annak helyzetét, akkor előfordulhat az az eset, hogy vékony csík lesz látható a burkolásban a kádnál.
d.) Kád beépítése, rákötése a szennyvízrendszerre
- a csőszerelést, a vízszigetelést követően a kád alátámasztása (lemez és akril kádnál is) gyakorlatilag úgy néz ki, mint a szendvics. (Legalulra kerül a csemperagasztó, majd az Ytong, aztán ismét a ragasztó és csak ezután jöhet a kád és a vízmérték.) Sajnos a kádgyártók ezt a beépítési formát nem preferálják, garancia vesztéssel büntetik a tökéletes kádbeépítést! Vélhetően íróasztal mellől mérnöknek semmiképpen nem nevezhető „vízfejű szakemberek” hozzák meg az ilyen jellegű döntéseket, olyanok, akik még életükben nem láttak kádbeépítést. Vélhetően a fogyasztói társadalom mellett tették le ők is voksukat, az árbevétel mindenekelőtt! Önnek kell eldöntenie, hogy biztonságos és korrekt kivitelezést szeretne majd, vagy garanciavesztést! Valamelyik ujját meg kell, hogy harapja!
A fém kádat minden esetben földeljük le valamelyik fémcsőhöz!!! (pl: a vízvezetékhez)
- az akril kádakat mindenképpen a hosszanti fal felöli és a rövidebbik oldalakon rögzítő fülekkel fogassuk fel, egyéb esetben „nyaklik-nyeklik” a kád és ha ezt a szerelési módot mellőzzük, akkor a csempe és a kád közötti szigeteléssel állandóan problémánk lesz.
- kössük rá a szennyvízrendszerre a kádat és ellenőrizzük le annak tömörségét a kád részleges feltöltésével és annak leeresztésével
- a vízzárást végezzük el vízvetővel és/ vagy sziloplaszttal
- előfalazott (csempézett) kád esetén építessünk be a lefolyó szifon környékére csempeajtót, ahol a kisebb javításokat a későbbiekben esetleg végre lehet hajtani
A fürdőszobában számos helyen padlóösszefolyó beépítésével is találkozhatunk. Ilyen esetben a kádból kifolyó víz az összefolyón és a „bűzzáró pipán” keresztül távozik, ami persze nem baj, hiszen egy későbbi dugulásnál a kád csőrendszerét ezen keresztül majd meg lehet tisztítani. Ennek ellenére a vízszerelők egy része nem veszi figyelembe, vagy egyszerűen nem érdekli, hogy a kádlefolyón keresztül lefolyó víz tehetetlensége, mennyisége és a padlóösszefolyó áteresztő képessége galibát okozhat egy szakszerűtlen kivitelezés folytán, vagyis a leeresztendő víz egy része kijöhet a padlóösszefolyón keresztül. Ennek korrigálása a későbbiekben igencsak problematikus.
Nem árt tudni! A sziloplaszt nem örökéletű, vagyis egy idő után zsugorodik és penészesedik, tehát annak cseréjére időnként szükségünk lehet.
2.) Zuhanypanel szerelés, csere:
Mire figyeljünk oda a zuhanypanel vásárlásnál?
Általában a panel közvetlenül a kabin közepére a falsíkra van felrögzítve, vagy felakasztva, ritkábban annak sarkában.
Fontos tudni, hogy:
- lehetőleg csak hasonló funkcionalitású panelt vegyünk (klasszikusat, vagy sarokba szerelhetőt), ellenkező esetben kínos meglepetés érhet bennünket.
- a sarokpanelnél a vízcsőkiállások máshová kerülnek, egymáshoz viszonylag közel, tehát egy az egyben nem helyettesíthetők, csak a csőhálózat nyomvonalának áthelyezésével, ami bontással, majd ismételt burkolással jár, vagy falon kívüli csőszereléssel, ami igencsak visszataszító megoldás. (kad-csereje-zuhanykabin-zuhanytalca-szereles)
- a klasszikus paneleknél a belső maximális szerelési távolság (= belső szélesség) általában 20 -21 cm, vagyis a fali víznyomóvezeték kiállás megegyezik a fali zuhanycsaptelep szerelési távolságával, ami 15,5 cm
- az oldalra helyezett szabályzókkal ellátott panel belső szélessége ugyan szintén 20-21 cm, viszont olyan a hátlapba beszerelt csövek elhelyezkedése, ami jelentősen lecsökkenti a belső méreteket, vagyis nem biztos, hogy arra a szerelési magasságra fel lehet tenni ezen panelt, ahová tervezzük. Ebben az esetben sem zárható ki, hogy a víznyomóvezetéket át kell helyezni. (kad-csereje-zuhanykabin-zuhanytalca-szereles)
JAVASLOM, LEGYÜNK KÖRÜLTEKINTŐEK A VÁSÁRLÁS SORÁN, vagy egyeztessünk egy vízszerelővel!!!
3.) Zuhanytálca szerelése:
A kiszerelt kád, zuhanytálca, kabin és egyéb építési törmeléket elszállítani nem tudom.
Jó ötletek a burkolásra: http://www.burkolo.co.hu/kad-beepites-menete.html