Vízszerelési tanácsok
… minden ingatlan adás-vétel előtt álló részére
Egy jó döntés, vagy szakmai tanács a későbbiekben számos fejfájástól megmenekíthet bennünket, ha figyelembe vesszük egy vízszerelő véleményét is. ( Csapok, wc, wc tartály, kád, zuhany, zuhanytálca, mosdó, szifonok, mosogató állapota. Vízszerelési tanácsok.)
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Vízszerelés árak 2023-2024. (Klikkeljen ide!)
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide)
Farkas Péter 7-19 ó között hívható
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér és a Corvin negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Mit nézzünk meg lakásvásárlás előtt gépészeti szempontból vízszerelés oldalról?
Mielőtt belépünk a lakásba, ingatlanba, ahogy ezt korábban is említettem már hegyezzük füleinket, legyünk olyanok, mint a denevérek, ha erre igényünk van, nyissuk ki szemünket, stb.
A szem és fül…! Kapcsoljuk be érzékszerveinket (!)
… és járjuk körbe az ingatlanban található vízfogyasztó készülékeket is, valamint a szennyvízelvezetőket is nézzük meg, melyek lehetnek pl: mosdó csaptelep, kádtöltő csap, mosogató csap, zuhany csaptelep, wc tartály, wc kagyló, bidé, wc öblítőszelep, Schell szelep, kád, zuhanykabin és tálca, hidromasszázs kád, mosdó, mosogató, mosógép- és mosogatógép bekötés, szennyvízelvezető szifonok, padlóösszefolyó.
Abban az esetben, ha lakásfelújításban gondolkozunk, melynek része a szerelvények és csőhálózatok cseréje is, akkor a fent említett szempontok indifferensek, de ha meg kell húzni a nadrágszíjunkat, vagyis pl. hitelre vesszük az ingatlant érdemes odafigyelni a csepegésekre, enyhe zúgó, berregő, berezonáló hangokra a szerelvények használatakor.
Határozott meggyőződésem, hogy a helyszínen minden gátlás nélkül nyugodtan ellenőrizzünk le mindent, ha az ingatlanban látunk fantáziát, a csapokat nyissunk ki, húzzuk le a „budit”, nyissuk ki a konyhaszekrény ajtaját és a mosdószekrényét, amennyiben van és nézzük meg, milyen állapotban vannak a szekrények belső részei, ill. szivárognak-e a szifonok. Ez a néhány apróbb mozdulat a későbbiekben több tíz-, vagy százezer forintos kiadástól védhet meg bennünket és ezen apró mozzanattal alkupozícióba is kerülhetünk. (Vízszerelési tanácsok)
Ami még fontos és beszédes lehet!
- A fürdőszoba ellentétes falfelületét – amennyiben ez a vásárlandó ingatlanunk része – ellenőrizzük le lehetőleg a parketta, vagy a padló találkozásánál és, ha penészesedést, nedvesedést találunk, ott biztosan vagy vízvezeték szerelési (vízcső-), vagy szigetelési hiba áll fenn.
- Árulkodó jel lehet továbbá, ha a fürdőszobában a csempe domborúvá vált, vagyis olyan hatást kelt, mintha le akarna esni a falról. Ebben az esetben is csőrepedésről lehet vélhetően szó.
Az orr…! Dohos, áporodott, vagy csatorna szag (!)
Az első benyomás az lehet, hogy az ingatlanba, lakásba való belépéskor megcsapja orrunkat a dohos, vagy penészes szag.
Ezt az alábbiak okozhatják:
- Tipikus – nem szellőztetett megfelelően a lakó és emiatt általában a sarkokban és a hőhidak mentén penészfoltok alakulnak ki.
- A zuhanykabin és / vagy a kád nincs megfelelően körbeszigetelve és emiatt ázás alakult ki
- A zuhanykabin csempe alatti részét folyékony fóliával nem szigetelték le és emiatt vizesedik a fal túloldala
- A kád, vagy a zuhany szifonja meghibásodott és alatta pang a víz
- Kiszáradt a padlóösszefolyó
- Dugulás kialakulása van folyamatban
Hová szerelik fel a vízórákat általában?
Számos ingatlanban a vízóra almérő a fürdőszobában, a konyhában, vagy a wc-ben a strangfal mögött a felszálló vezetékeken található, de a vízóra lehet még a folyosón is. Sajnos számos társasházban a vízfőelzáró a pincében található, vagyis nem építettek ki saját vízórát elzáró szerelvénnyel egyetemben, mely megnehezíti az esetleges vízlezárást például vészhelyzetben. (Vízszerelési tanácsok)
Családi házaknál általában jobb a helyzet, ugyanis ott szinte biztosan a vízóra aknában van elzáró, de kérdés, hogy működik-e, avagy sem.
Milyen gyakran kell cserélni a vízórákat?
A fő és az almérők cseréje a jelenlegi jogszabályok alapján 8 év.
Amit érdemes erről tudni!
- a főmérőket a vízművek cserélik, ezért a helyszínen ellenszolgáltatást nem kérnek, nem kérhetnek.
- az almérők cseréjének költségviselője a tulajdonos, ill. a hitelesítés, plombálás is az ő pénztárcájának vastagságát mérsékli.