Vízszivattyúzás, vízmentesítés – pince, garázs, vízakna.
Google ügyfélértékelések itt! (Klikk ide!)
Érték: 4,9
Teljes tevékenységi terület térképen: (Klikkeljen ide) *
Vízszivattyúzás árak 2024. (Kattintson ide)
Farkas Péter hívható 7-19 ó között
A fűtési idény első 2-3 hónapjában (szept.közepe-nov.) telefonon nehezen vagyok elérhető.
Hívjon most +36 – 30 / 402-8305
–
Írjon levelet: vanszereloje@gmail.com
* az V.kerületben, a Nagykörút belső részén, valamint a Széll Kálmán tér, Móricz Zsigmond körtér, Corvin-negyed környékén csak abban esetben tudok munkát vállalni, ha parkoló helyet tudnak biztosítani!
Kizárólag esővíz, talajvíz és hálózati ivóvíz vízszivattyúzása!!!
Pince, szuterén, alagsor, vízakna, garázs vízmentesítése. (Liftakna nem.)
Fontos!
- Felhőszakadások során gyakran előfordul, hogy az utcai szennyvízrendszerek is telítődnek, így a szuterénekbe és a mélyebben fekvő garázsokba, pincékbe befolyhat az esővíz, vagy beázás, csőtörés során megtelik az alagsor, a pince, a szuterén, stb., melynek eltávolítását (vízszivattyúzás) célszerű minél hamarabb elvégezni a káresemény minimalizáslása érdekében.
- Csak abban az esetben lehet a vizet eltávolítani, ha a feltételek, domborzati viszonyok ezt lehetővé teszik.
- A vízszivattyú, ha nincs az érintett helyiségben vízgyűjtő zsomp nem képes a víz a 100%-át kiszivattyúzni, az utolsó 1-2 cm ottmarad, annak eltávolítása (pl: vízlapátolás vödörbe, vagy felmosórongyos vízfelszedés, fertőtlenítés) a megrendelő feladata.
Néhány adat a használatban lévő szivattyúval kapcsolatban:
Emelési magasság (méter): Szállító kapacitás (köbméter / óra)
0-1 méter magasságig: 26 köbméter / óra
3 méterre: 22 kbm / ó (= Legjellemzőbb emelési magasság)
6 méterre emelés: 19 kbm / ó
9 méterre emelés: 16 kbm / ó
15 méterre emelés: 6 kbm / ó
Hasznos lehet az Ön számára is!
Az elmúlt évtizedekben kifejezetten szélsőséges körülményekről hallhattunk és Magyarországon is számos régióban ezt meg is tapasztalhattuk. Ennek egyik formája a nyári heves és intenzív csapadék lehullásában nyilvánult meg.
Számos alacsonyabban fekvő ingatlan tulajdonosa, vagy szuterénben lakó személy ennek nem kívánt levét és az ahhoz kapcsolódó járulékos hatásokat és váratlan, de kalkulálandó költségeket kénytelen elszenvedni.
Miként kerülhetjük el ezt a „szenvedést”? Csak olyan helyen vásároljunk ingatlant, ahol a megfelelő vízelvezetés megoldott. Egy vásárlást megelőzően érdemes olyan alapvető dolgokra is odafigyelni, hogy merre lejt a járda és az úttest, vannak-e vízgyűjtő zsompok, a „kedves” szomszéd háztetejéről hová folyik az esővíz.
Nem is gondolnánk, hogy a talajvíz is megnehezítheti napjainkat. Budapesten erőteljes a Duna hatása a III.kerület egyes részein (Római-part, Vörösvári út környéke). Magas vízállás, vagy áradások előtt a talajvíz biztosan megjelenik, ugyanis a Duna megemeli a talajvíz szintet a folyamtól akár 500 méter távolságra is. Tehát, ha ezen a környéken pl: családi házat vásárolunk és nincs kellő szigeteléssel ellátva ingatlanunk, akkor garantált a folyamatos, vagy időszakos vizesedés.
Mindenkit szeretnék óvni a szuterén lakásoktól. Ha mégis beleszeretünk egy „mélyen fekvő” lakásba, előtte azért legyünk igencsak körültekintőek.
Mielőtt pl: egy szuterént vásárolunk, győződjünk meg arról, hogy:
- a társasház rendelkezik-e egyirányú szennyvíz visszacsapó szeleppel, mely megakadályozhatja a szennyvíz visszaárámlását az utcai csatorna hálózatból
- a társasházi szennyvíz alapvezeték miként csatlakozik az utcai gerincvezetékhez. (Ezt általában egy pincebejárással egybekötött szemrevételezéssel tehetjük meg.) Természetesen az egyirányú csappantyú sem jelenthet megfelelő védelmet az érintett társasházi ingatlanban ugyanis, ha a társasházban egyszerre egyidőben több lakó intenzíven használja a víz- és szennyvízvezetéket és az utcai traktus telítettsége miatt lezárt a szennyvízcsappantyú, akkor a „kedves” lakók által megtermelt maradékok és folyóügyek ugyanúgy landolhatnak a szuterén lakásunkban.
Milyen egyéb káresemény lehetőségét felvázoló „opciókkal” találkozhatunk?
Ahogy említettem az utcai szennyvízrendszerek is telítődnek, ezáltal képtelenek befogadni az ingatlanokból érkező többlet vizet, melynek következménye sok esetben az is lehet, hogy a háztetőkről érkező víz súlya és nyomása a torlódás miatt szétnyomja a társasházi szennyvízvezetéket. Ekkor az esővíz a pincékbe befolyhat, vagy a legalsó lakónál pl: a WC-ben visszaáramlik.
Kinek telefonáljak ilyen vészhelyzetben?
Vízszivattyúzással foglalkozó szakembernek!
Mikor problematikus, vagy lehetetlen a víz eltávolítása?
Ha…
- a vizet nincs hová elvezetni
- a víz folyamatosan visszafolyik a domborzati viszonyok, vagy a nem kellő körültekintéssel megépített műtárgyak miatt
- korábban a társasházi esővíz elvezető rendszert a csatornarendszerre kötötték rá és a csőrendszer meghibásodása (pl: szétcsúszás) miatt a tetőről érkező esővíz továbbra is szabadon áramlik a káresemény helyszínére. (vízszivattyúzás, vízmentesítés)
A szivattyúzásról általában!
Kétféle nagyteljesítményű szivattyúval szokták a vízmentesítést elvégezni!
- Elektromos:
- Előnye – nincs zajhatás, a munka során nem keletkezik kipufogógáz
- Hátránya – kisebb teljesítményű, kisebb szállító kapacitással bír, ill. elektromos ellátást igényel.
2. Benzinmotoros
- Előnye – nagyobb teljesítményű, jelentősebb szállító kapacitással bír, ill. elektromos ellátást nem igényel.
- Hátránya – zajos, ugyanakkor a munkasorán jelentős mennyiségű kipufogógáz keletkezik, melynek elvezetése logisztikailag problematikus
Fontos tudniuk, hogy a nagyteljesítményű szivattyúk a káreseménnyel érintett helyiségből a víz 100%-át nem képesek eltávolítani.
Ahogy burkoltan, de utaltam rá a vízszivattyúzást követően utómunkák is szükségessé válnak (pl: vízlapátolás vödörbe, vagy felmosórongyos vízfelszedés, fertőtlenítés).
Ezen többletmunkával megrendelő minden esetben számoljon!
Prevenció! Mit tegyek, hogy a garázsomba ne folyjon be az esővíz?
Ha a kivitelező, vagy Önök korábban gondoskodtak jó gazda módjára a megelőzésről, vagyis erre a célra kialakítottak már a helyiségben, a garázs előtt egy vízgyűjtő pontot, akkor nem éri váratlanul Önöket egy ilyen helyzet. (vízszivattyúzás, vízmentesítés)
A garázsok elé általában kiépítenek egy vízgyűjtőt, mely a kisebb esőzések során megvédi a garázst az esővíztől. A vízakna méretének függvényében utólag is kiépíthető egy átemelő szivattyús rendszer.
https://szakember.ezermester.hu
(vízszivattyúzás, vízmentesítés)